Reklama

Gminy apelują o rozsądne zużywanie wody

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Gminy apelują o rozsądne zużywanie wody - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Większość rawickich gmin apeluje do swoich mieszkańców o rozsądne gospodarowanie wodą, bo ze względu na jej rekordowe zużycie w niektórych miejscach występują przerwy w jej dostawie lub problemy z ciśnieniem.

Reklama

 
W związku z wysokimi temperaturami oraz długotrwałym okresem bezdeszczowym w gminie Bojanowo odnotowano w ostatnich dniach rekordowe zużycie wody z wodociągu gminnego. Jak informują władze, wysokie zużycie wody ogranicza możliwość jej uzupełniania w zbiornikach retencyjnych podczas pory wieczornej i nocnej.
Pomimo wysiłków obsługi stacji uzdatniania wody, niestety okresowo występuje obniżone ciśnienie wody i przerwy w dostawie wody.
- Apelujemy do mieszkańców gminy Bojanowo o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody i zużywanie jej przede wszystkim do celów spożywczych i socjalnych - czytamy w komunikcie do mieszkańców. 
Podobny apel wystosowano do mieszkańców gmin Pakosław, Jutrosin i Miejska Górka, które obsługują Wodociągi Gminne z siedzibą w Pakosławiu.
- Panująca susza i upały zwiększyły zapotrzebowanie na wodę, a podlewanie ogródków czy napełnianie basenów drastycznie zmniejsza zapasy wody powodując spadek ciśnienia w sieci wodociągowej. Apelujemy o powstrzymywanie się od podlewania wodą z sieci wodociągowej działek, terenów rekreacyjnych, trawników, ograniczenie podlewania ogródków przydomowych oraz napełniania basenów - podkreśla spółka wodociągowa.
Poważnych problemów z wodą nie ma jeszcze na terenie gminy Rawicz, ale tu i tak aktualny jest komunikat ZWiK-u dotyczący odpowiedniego gospodarowania wodą:
- Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Rawiczu sp. z o.o. apeluje do mieszkańców Gminy Rawicz, że w związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz okresem bezdeszczowym o racjonalne i oszczędne korzystanie z wody pobieranej z sieci wodociągowej. Prosimy o wykorzystywanie wody przede wszystkim do celów spożywczych i socjalnych oraz ograniczenie używania wody do podlewania trawników, ogrodów, mycia samochodów oraz napełniania przydomowych basenów - napisano w komunikacie.

Czytaj też: Trwa modernizacja stacji uzdatniania wody w Załęczu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE