Reklama

Gminy kontaktują się z mieszkańcami w sprawie węgla

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Gminy kontaktują się z mieszkańcami w sprawie węgla - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminy z powiatu rawickiego rozpoczęły sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie. Dostawy mają być prowadzone zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Samorządy kupiły opał od polskich spółek, a rozprowadzać go będą lokalni przedsiębiorcy.

Od kiedy sprzedaż węgla w gminie Rawicz?

W gminie Rawicz dystrybucja węgla rozpoczęła się 13-14 grudnia 2022r. Pracownicy urzędu zaczynają kontaktować się z mieszkańcami, którzy zgłosili zapotrzebowanie na surowiec. Dostawy będą prowadzone zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Węgiel do gminy będzie dostarczony ze spółki PGE Paliwa z siedzibą w Krakowie.
 
Jak przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza, do urzędu trafiło ponad 1000 wniosków na zakup węgla. Gmina podpisała umowę i przesłała ją do spółki PGE Paliwa. Na podstawie tego dokumentu węgiel będzie dystrybuowany do mieszkańców. 
 
- W najbliższych dniach z mieszkańcami, którzy zgłosili chęć zakupu węgla w naszej gminie, skontaktują się pracownice i pracownicy urzędu. Certyfikat potwierdzający pochodzenie i jakość węgla zostanie umieszczony na stronie i profilu gminy. Zgodnie z wytycznymi rządu jesteśmy pośrednikiem, natomiast kwestia jakości węgla pozostaje po stronie spółek skarbu państwa. Mam nadzieję, że cały proces uda nam się przeprowadzić możliwie szybko i sprawnie – mówi Grzegorz Kubik, burmistrz gminy Rawicz. 

Najpierw pieniądze, potem węgiel

W gminie Bojanowo sprzedaż zaczęła się kilka dni wcześniej. Cena za 1 tonę węgla wynosi 2.000,00 zł brutto i nie obejmuje kosztu dowozu ze składu do miejsca zamieszkania.
 
Podmioty dostarczające węgiel w gminie Bojanowo to:
  • 1. Firma TOMEX, ul. 17 Stycznia 35, 63-940 Bojanowo, skład czynny w godz. od 7°° do 17°°
  • 2. Firma Handlowo – Usługowa ARKA, ul. 17 Stycznia 38a, 63-940 Bojanowo, skład czynny w godz. od 8°° do 17°°
Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Bojanowie telefonicznie informują mieszkańców o możliwości zakupu węgla – najmniejsza możliwa ilość to 0,5 tony. Pracownik podaje termin odbioru faktury. Dopiero po jej opłaceniu mieszkaniec jest uprawniony do odbioru węgla ze wskazanego składu.
- Nieopłacenie faktury w terminie w niej wskazanym oznaczać będzie rezygnację mieszkańca z zakupu w tej transzy sprzedażowej, a pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej wykona telefon o możliwości zakupu węgla do kolejnej osoby uprawnionej. Odbiór węgla następuje we własnym zakresie lub jest dostarczany przez przedsiębiorcę. Koszt dostarczenia węgla niezależnie od miejsca dostawy na terenie Gminy Bojanowo wynosi 30 zł za kurs - czytamy na stronie internetowej samorządu.

W gminie Miejska Górka węgel dowożą bezpłatnie 

Podobnie wygląda procedura zakupu surowca w gminie Miejska Górka, z tą róźnicą, że przedsiębiorcy będą bezpłatnie dowozić węgiel do każdego wnioskodawcy. Cena za 1 tonę została ustalona na kwotę 1.900 zł brutto.
 
Sprzedaż trwa także w gminach Jutrosin i Pakosław. Tam spora część opału została już rozdysponowana wśród mieszkańców. 
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE