Reklama

Olbrzymia hala budowana pod Rawiczem będzie trzykrotnie większa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Olbrzymia hala budowana pod Rawiczem będzie trzykrotnie większa - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
11
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Niedaleko Rawicza, w Korzeńsku, powstaje wielkie centrum magazynowe. Hala, która jest już na ukończeniu ma powierzchnię ponad 5 hektarów. A docelowo ma być trzy razy większa.

Reklama

Centrum logistyczne budowane na granicy dwóch województw oraz powiatów rawickiego i trzebnickiego, zlokalizowane jest zaledwie 7 kilometrów od Rawicza, w Korzeńsku. Inwestorem jest amerykańska firma Hillwood, specjalizująca się w budowie, sprzedaży i wynajmie przestrzeni logistycznych i przemysłowych oraz ich zarządzaniem.

Błyskawiczne tempo budowy

Budowa hali magazynowej w Korzeńsku rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Hala o powierzchni 55 000 m2, która obecnie jest już w pełni zadaszona ma zostać oddana do użytku już w lipcu 2023. Deweloper na razie nie ujawnia, jaka firma przejmie nieruchomości, ani też jaki rodzaj działalności będzie tam prowadzony. Nie ma na razie informacji, ilu pracowników będzie zatrudnionych. 

- W chwili obecnej trwają działania związane z komercjalizacją projektu, a deweloper prowadzi rozmowy z potencjalnymi najemcami. Docelowe zatrudnienie oraz liczba miejsc pracy będzie zależeć od charakteru działalności prowadzonej przez przyszłych najemców - powiedziała portalowi rawicz24.pl Marta Kołodziejska, menedżer ds. marketingu i komunikacji spółki Hillwood.

15 hektarów pod dachem

Robert Lewandowski, burmistrz gminy Żmigród, przyznaje, że rozmowy z Hillwoodem trwały ponad dwa lata.

- Teren był prywatny. Zmieniliśmy plan zagospodarowania przestrzennego, by dostosować go do przemysłu i usług, a także by "powalczyć" o tę inwestycję - mówił naszemu portalowi włodarz gminy.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Obecna hala powstaje na 13-hektarowej działce, a w ubiegłym miesiącu podpisano pozwolenie na zagospodarowanie kolejnych 20 hektarów gruntu. Do pierwszego magazynu zostaną dobudowane jeszcze dwie hale o łącznej powierzchni dachu liczącej aż 15 hektarów.

Korzyści dla gminy i regionu

Burmistrz Żmigrodu, Robert Lewandowski nie ukrywa, że tak duża inwestycja przyniesie jego gminie wymierne korzyści.

- To przede wszystkim wpływy z podatku od nieruchomości liczone w milionach złotych oraz miejsca pracy - mówi Robert Lewandowski.

Przypomina, że wraz z halą, deweloper buduje też drogę dojazdową, łączącą magazyny z węzłem na S-5. Będzie to jezdnia z ciągiem pieszo-rowerowym, oświetleniem i kanalizacją deszczową. Jak nas poinformowała przedstawicielka inwestora, Hillwood przeznaczył na budowę tej drogi ok. 1 mln euro.

- To wartość dodana do inwestycji. Będzie nowocześnie i bezpiecznie - bez wydatków gminy - zaznacza Robert Lewandowski.

Praca także dla rawiczan?

Biorąc pod uwagę wielkość kompleksu, można szacować, że zatrudnienie znajdzie w nim przynajmniej kilkaset osób. Po oddaniu do użytku następnych dwóch magazynów, liczba osób potrzebnych do pracy zapewne będzie jeszcze większa. To dobra wiadomość także dla mieszkańców powiatu rawickiego, bo od nowego miejsca pracy dzieli nas zaledwie kilka kilometrów.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy