Reklama

Idąc na wybory, wywalczyli strażacki samochód [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Idąc na wybory, wywalczyli strażacki samochód [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ponad 73% wyniosła frekwencja w gminie Pakosław, a tym samym do miejscowych strażaków ma trafić nowy samochód za około 800 tys. zł.

- Dziękujemy za tak liczny odzew naszych mieszkańców, aby pójść do urn wyborczych i zawalczyć o wysoką frekwencję. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tę akcję. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się zdobyć nowy wóz, a tym samym zwiększy się bezpieczeństwo w naszej gminie - zaznacza Kazimierz Kląskała prezes ZG OSP w Pakosławiu. 

Ochotnicy nie tylko nagrali filmik, w którym namawiali swoich znajomych i sąsiadów do pójścia na wybory, ale do każdego domu w gminie trafili również ze specjalnymi ulotkami.

Większość jednostek tuż przed drugą turą wyborów objeździła wioski, agitując przez megafony. Cały czas trwała „walka” o frekwencję w mediach społecznościowych. Ale nie tylko.

- Jeszcze w niedzielę około 20.00 strażacy objeżdżali miejscowości naszej gminy przypominając, że lada moment zamknięte będą drzwi lokali wyborczych. Mało tego, pomagaliśmy osobom starszym w dotarciu na głosowanie. Sam dowiozłem wyborców z Chojna i Niedźwiadek do lokalu wyborczego. Każdy głos się liczył - wspomina prezes.

W gminie Pakosław zdecydowanie wygrał Andrzej Duda uzyskujać 66,54% poparcia

Do której jednostki trafi pojazd jeszcze nie wiadomo. - Decyzja zostanie dopiero podjęta. Wspólnymi siłami walczyliśmy o samochód dla całej gminy, a to, gdzie on będzie stacjonować zdecydujemy później - w porozumieniu z komendantem głównym, bo tak mówi rozporządzenie ministerstwa. Najważniejsze, że będzie on w naszej gminie i będzie służył naszym mieszkańcom - podkreśla Kazimierz Kląskała.

Akcja profrekwencyjna odbyła się także w dniu wyborów. 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE