Reklama

Ile będzie kosztowała budowa hali w Gostkowie?

Opublikowano:
Autor:

Ile będzie kosztowała budowa hali w Gostkowie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na zadanie to związek prowadzący szkołę dostał 3 mln zł dofinansowania. Po rozstrzygnięciu przetargu okaże się, ile pieniędzy będą jeszcze musiały dołożyć gminy Miejska Górka i Krobia.

Reklama

Wniosek o pieniądze na budowę hali w Gostkowie złożył Edukacyjny Związek Międzygminny Gostkowo-Niepart, który od 13 lat prowadzi szkołę i przedszkole znajdujące się na terenie dwóch miejscowości i dwóch gmin - Miejska Górka (powiat rawicki) i Krobia (powiat gostyński). Udało się uzyskać 3 mln zł. Promesę na dofinansowanie wręczono przedstawicielom społeczności w lipcu minionego roku.
 
Inwestycja ma być jednak realizowana na działce w sąsiedztwie świetlicy wiejskiej. Stanie tam hala sportowa o wymiarach 24 metry na 44 metry o nawierzchni z trawy sztucznej lub poliuretanu, na której zmieści się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej. W obiekcie będzie można uprawiać też inne dyscypliny sportu, takie jak siatkówka, koszykówka oraz tenis ziemny.
 

Czekają na zaintersowanych postawieniem obiektu

Konstrukcja hali ma być łukowa, a jej zadaszenie zostanie pokryte specjalną membraną. W ramach zadania zaplanowano także oświetlenie, ogrzewanie oraz podnoszenie części boków w sezonie letnim. Przy obiekcie zlokalizowane ma być zaplecze składające się z dwóch szatni z węzłami sanitarnymi, sanitariatami ogólnodostępnymi, pomieszczeniem opiekuna, trenera, a także innymi niezbędnymi do funkcjonowania sali.

Kilka dni temu Edukacyjny Związek Międzygminny Gostkowo-Niepart ogłosił przetarg na budowę hali. Zainteresowani mogą składać oferty do 17 maja 2023 r.
 
- Złożone oferty pokażą nam, jaka kwota będzie potrzebna w ostateczności. Być może będziemy mieli dylemat, bo w tym przypadku dwie gminy muszą się dołożyć. Jeśli ceny będą zbyt wysokie, to ogłosimy drugi przetarg albo ograniczymy zakres przedsięwzięcia - komentuje burmistrz Miejskiej Górki - Karol Skrzypczak.

Nie tylko w Gostkowie

Gmina Miejska Górka złożyła również wniosek o dofinansowanie budowy przyszkolnej hali sportowej w innej wiosce - w Konarach - z programu „Olimpia”, ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, z okazji 100-lecia pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Dotacja na budowę obiektu sportowego może wynieść nie więcej niż 70% szacowanego kosztu inwestycji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE