Reklama

Ile kosztował Rawicki Festiwal Sportu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: B. Kowalski

Ile kosztował Rawicki Festiwal Sportu? - Zdjęcie główne

foto B. Kowalski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W miniony weekend w Rawiczu odbyła się 11. już edycja 24-godzinnego Rawickiego Festiwalu Sportu. Zgromadziła blisko 2000 zawodników, którzy wystartowali w 7 dyscyplinach i przyciągnęła tłumy mieszkańców powiatu i okolicy. Ile wydano na organizację wydarzenia?

Reklama

Tegoroczna impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko sportowców, ale także samych mieszkańców. Dopisała również pogoda, więc przez dwa dni okolice targowiska miejskiego tętniły życiem. Oceniano, że jest to chyba najlepsza z dotychczasowych edycji. Jednocześnie pojawiły się pytania dotyczące kosztów całego przedsięwzięcia. Zapytaliśmy więc o to władze Rawicza. 

24-godzinna impreza dzięki pomocy 19 lokalnych firm

Jak podkreśla burmistrz Grzegorz Kubik - festiwal został sfinansowany z pieniędzy sponsorów, czyli lokalnych firm.
 
- To ich wkład sprawił, że wydarzenie stało na wysokim poziomie, a do Rawicza przyjechały takie artystki, jak Cleo czy Blanka. Udało nam się zorganizować atrakcyjne wydarzenie, które zebrało dużo pozytywnych opinii - zaznacza i dodaje, że jeszcze raz dziękuje sponsorom za ogromne wsparcie i zaangażowanie.
 
Jak przekazuje, w budżecie gminy wcześniej zabezpieczono na cały festiwal około 300 tys. zł, ale ostatecznie całą tę kwotę udało się pozyskać od sponsorów.
- To wielka sprawa. Koncerty oraz cała infrastruktura gastronomiczna, rozrywkowa, handlowa, stoiska, ławki itd. kosztowały nas 71,5 tys. zł netto (na taką kwotę mamy umowę z agencją artystyczną). Pozostałe około 200 tys. to koszty związane z oprawą sportową. Czy te kwoty są duże, czy małe, patrząc na zakres usług? Niech każdy oceni sam - wyjaśnia Grzegorz Kubik dziękując wszystkim zaangażowanym w organizację Festiwalu. 
Koncerty, cała oprawa sportowa, pakiety i nagrody dla zawodników, stoiska handlowe, usługowe i gastronomia zostały opłacone dzięki wsparciu 19 firm. Byli to: Grupa Pieprzyk, Fermy Drobiu Woźniak, Impilo, Bode Rawag, Gobarto, Ferrpol, Hengst, Hurst, Geobud, Adamietz, Inter, Brico, Pazoła, Rogala, Weinert, Wojnet, OSM, Kowalski, Bank Spółdzielczy.
 
- Łączną kwotę ok. 300 tys. zł udało się pokryć ze wsparcia sponsorów. Obecnie trwają ostatnie rozliczenia, na podstawie których będzie możliwe precyzyjne określenie kosztów - dodaje Centrum Informacyjne Burmistrza.

"Wykonaliśmy kawał dobrej roboty"

Głos w sprawie festiwalu na ostatniej sesji rady miejskiej zabrał również Maciej Szymkowiak - dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu, który z przebiegu tegorocznej imprezy jest bardzo zadowolony. 
- Chciałem bardzo podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji festiwalu: pracownikom urzędu, zakładu usług komunalnych, domu kultury, wolonatriuszom - za ogromny wkład pracy, sponsorom za zaufanie, jakim nas obdarzyli, służbom - strażakom, policjantom i medykom za czuwanie nad  bezpieczeństwem. Gratulacje, jakie otrzymałem w trakcie i po festiwalu świadczą o tym, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty - powiedział Maciej Szymkowiak. 
 
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE