Akademia Wojsk Lądowych najlepsza w sztafecie 11. edycji 24h RFS. Oficjalne zakończenie imprezy [ZDJĘCIA]

Wiadomości Wręczenie nagród, podziękowania, chwile wzruszeń i pełnia emocji. Oficjalnie zakończyła się rywalizacja w ramach tegorocznego 24h Rawickiego Festiwalu Sportu.

Zakończyła się rywalizacja w ramach 11. edycji 24h Rawickiego Festiwalu Sportu. 2.000 zawodników brało udział w ośmiu konkurencjach na specjalnie przygotowanych arenach. Nadszedł czas na podsumowanie imprezy - nie brakowało słów wdzięczności i gratulacji.

Jedenasta edycja 24h Rawickiego Festiwalu Sportu przechodzi do historii

Dyrektor rawickiego OSiR-u Maciej Szymkowiak na scenę zaprosił burmistrza Grzegorza Kubika oraz wiceburmistrza Pawła Szybaja, a także sponsorów, bez których impreza nie mogłaby się odbyć. Włodarz podziękował sponsorom za wsparcie, bo - jak przyznaje - koszty organizacji festiwalu są ogromne.

Na początku podsumowano zmagania rawiczan w ramach sztafety pływackiej. Na basenie pływało łącznie 291 zawodników, którzy wspólnymi siłami pokonali 147 kilometrów i 650 metrów. Medale za indywidualne wyniki wręczano na basenie - po zakończeniu zmagań.

Drugie na scenie pojawiły się koordynatorki marszu Nordic-Walking. W tej konkurencji wzięły udział 254 osoby - w tym grupa ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Łącznie rawiczanie przeszli 1.006 okrążeń, co przełożyło się na 1.732 km. Największy dystans pokonała Sylwia Kozal (32 okrążenia), dwie osoby zajęły miejsce drugie - były to Dagmara Gliniany i Barbara Hope. Obie panie mają na koncie 26 okrążeń.

Rywalizacja w tenisie ziemnym odbywała się w dwóch kategoriach - debla i singla. W deblu najlepsza okazała się para Krzysztof Matyla  i  Piotr Wierzchowski, drudzy byli Marek Barański i Jakub Kmieć, a podium uzupełnili Mariusz Matysiak i Artur Kwieciński. W singlu królował Krzysztof Matyla, drugi był Bogdan Latanowicz, a "pudło" zamknął Piotr Wierzchowski.

W streetball zawodnicy grali w łącznie czterech kategoriach - OPEN, U11 chłopców, oraz U10 i U11 dziewczynek. W kategorii OPEN wygrała ekipa Strzelinianki Strzelin, drudzy byli zawodnicy Spoko Team Rawicz, a trzecie miejsce zajęła drużyna Nie rozumiem Wrocław. W U11 chłopców triumfowali Królewscy Koszykarze, na drugim stopniu podium zneleźli się Basket Rawicz, a czołową trójkę zamknęła ekipa Miejska Górka Team. W U10 dziewczynek wzięły udział cztery drużyny - wygrała ekipa Latające Piłki, a dalsze miejsce zajęły kolejno: Błyskawice, Team Koszykarek i Koszykarskie Żabki. W U11 dziewczynek wygrała ekipa Girls Power, drugie były Rawia Girls, a trzecie - dziewczynki z Pakosław Team.

Nie zabrakło podsumowania sztafety rowerowej - 69 rowerzystów jeździło na 48 zmian, po pół godziny. Łącznie przejechali 3.553 kilometry. Najstarszy z rowerzystów miał 83 lata, a najmłodszy 6 lat. Najwięcej kilometrów, bo aż 327 przejechał Artur Tawczyński.

Podsumowanie siatkarskich zmagań odbyło się poza sceną - na boisku przy Szkole Podstawowej nr 4. W kategorii mikst wygrali Mateusz Bury i Joanna Rejno, druga była para Paweł Malicki i Oliwia Pawleta, trzecie miejsce zajęli Jerzy Kubik i Paulina Tazbir. W kategorii mężczyzn wygrali Marcin Wlazik i Przemysław Lisiecki, drudzy byli Dmytrii Svets i Yevhanii Sulyma, a podium zamknęli Mateusz Bury i Paweł Malicki.

Akademia Wojsk Lądowych triumfatorem sztafety biegowej na Rawickim Festiwalu Sportu

Na końcu podsumowano ikoniczną dyscyplinę - którą 24h Rawicki Festiwal Sportu żyje, czyli bieg wokół rawickich plant. Uczestnicy startowali w 3 kategoriach (sztafeta, bieg indywidualny i Rawiczanie Biegają). Na scenę zaproszono 33-osobową drużynę z Hengst Filtration, której celem było wsparcie Małgosi Chudej. Za każdy przebiegnięty kilometr zawodnicy wpłacali złotówkę, a firma dopłacała kolejne 10 złotych.

Następnie wręczono nagrody za największą ilość pokonanych pętli wśród sztafet - i tak z wynikiem 16 pętli, wśród kobiet, najlepsza okazała się Karolina Hampel, a wśród mężczyzn - z wynikiem 21 pętli - najlepiej poradził sobie Mariusz Machowiak.

Najlepsze czasy okrążenia mieli Agnieszka Golak (10m i 58 s) oraz Dawid Woźniak (8m i 56s).

Indywiduwalnie wśród kobiet najlepsza była Lidia Eling z wynikiem 69 pętli, jako druga sklasyfikowana została Danuta Ulejska - 58 pętli, a podium wśród kobiet zamknęła Małgorzata Kajdas - 52 pętle.

Z mężczyzn najlepiej poradził sobie Piotr Kycia (73 pętle), drugi był Wiktor Sierszuła (65 pętli), a trzeci Zbigniew Grześkowiak (60 pętli).

Wśród drużyn najlepsza okazała się Akademia Wojsk Lądowych. Jej reprezentanci przebiegli 136 pętli wokół plant, co dało dystans 380,80 km. Na drugim miejscu znalazła się drużyna #BIEGAJLESZNO1 - z wynikiem 128 pętli (358,40 km), a na ostatnim stopniu podium stanęła ZETKA RAWICZ - z rezultatem 126 pętli (352,80 km).

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, bony zakupowe oraz nagrody pieniężne.

Podziękowania w stronę uczestników oraz organizatorów skierował Antoni Pieprzyk, przedstawiciel sponsora głównego - Grupy Pieprzyk. W ramach podziękowania także otrzymał pamiątkowy puchar.