Reklama

Ile osób się urodziło, ile zmarło, ile było ślubów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ile osób się urodziło, ile zmarło, ile było ślubów? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańców gminy Miejska Górka przybywa, czy ubywa? Ile nowych osób postanowiło zamieszkać na jej terenie? Ile par zdecydowało się zawrzeć związek małżeński?

Reklama

Według statystyk udostępnionych przez Urząd Miejski w Miejskiej Górce, pod koniec 2021 r. liczba osób zameldowanych w Miejskiej Górce na pobyt stały i czasowy wynosiła łącznie 9.165 mieszkańców.

Więcej mężczyzn niż kobiet?

Pod tym względem rok 2022 okazał się mniej udany. W 2022 r. gminę zamieszkiwało łącznie 9.086 osób. Ciekawostką jest to, że w minionym roku po raz pierwszy od kilku lat liczba kobiet była mniejsza (4.511) niż liczba mężczyzn (4.575).

Przyrost naturalny rośnie

W 2022 roku miejskogórecki Urząd Stanu Cywilnego odnotował narodziny 83 dzieci: 35 dziewczynek i 48 chłopców. To znacznie więcej niż rok wcześniej, w 2021 r. urodziło się bowiem tylko 69 miejskogóreczan.

Jakie imiona w ubiegłym roku najchętniej nadawali swoim dzieciom mieszkańcy gminy Miejska Górka?

Wśród dziewczynek najpopularniejszymi były:

  • Iga 
  • Laura
  • Anastazja
  • Michalina
  • Antonina
  • Zofia.  
Z kolei, najczęściej nadawanymi imionami męskimi były: Jan, Ignacy i Stanisław. W gronie najbardziej popularnych imion znalazł się również: Kacper, Marcel czy Aleksander.

Spada liczba zawieranych małżeństw

Choć przyrost naturalny rośnie, to spada liczba zawieranych małżeństw. W 2022 r. w gminie  Miejska Góraka zostało zawartych 27 ślubów kościelnych. Według informacji podanej przez magistrat, to najmniejsza liczba jaką odnotowano w ciągu 4 ostatnich lat. W roku 2021 na ślubnym kobiercu stanęło 39 par, w roku 2020 – 47 par, a w latach 2019 i 2018 – kolejno 67 i 76 par.

Mniej par, w porównaniu do roku 2021, zdecydowało się także na ślub cywilny - w 2022 r. ta ceremonia została poprowadzona 8 razy. Wszystkie śluby cywilne  odbyły się w urzędzie. 

Ile osób odeszło?

W minionym roku w gminie pożegnano 103 osoby. To mniej w porównaniu do roku 2021. Wówczas zmarło 109 mieszkańców.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE