Reklama

Inwestycje kanalizacyjne w gminie Pakosław - jedna się przeciąga, a druga przyspiesza

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: M. Urbanowicz

Inwestycje kanalizacyjne w gminie Pakosław - jedna się przeciąga, a druga przyspiesza - Zdjęcie główne

Prace nad kanalizacją w Góreczkach nadal trwają | foto M. Urbanowicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Obecnie w gminie Pakosław toczą się dwie duże inwestycje kanalizacyjne - jedna w Góreczkach Wielkich, a druga w Sworowie. Wszystko wskazuje na to, że obie nie zakończą się w pierwotnie planowanych terminach.

Reklama

O sieć kanalizacyjną wzbogacają się dwie miejscowości w gminie Pakosław - Góreczki Wielkie oraz Sworowo. Jak poinformował wójt Pakosławia, Piotr Skrzypek, zakończenie pierwszej, po raz kolejny, zostało przesunięte, natomiast druga prawdopodobnie zakończy się sporo przed czasem. Dzięki tym inwestycjom, w ocenie wójta Pakosałwia, gmina będzie skanalizowana w około 95 %. 

W Góreczkach przesunięcie... kolejne

Pierwotnie inwestycja kanalizacyjna w Góreczkach Wielkich miała się zakończyć do końca sierpnia. Termin przesunięto do końca września 2022r., a następnie do 21 października. Niestety i ten termin nie został dotrzymany. Jak poinformował wójt, obecnie termin przesunięto do 14 listopada.

Wójt podkreśla, że rozumie zniecierpliwienie mieszkańców, bo inwestycja bywa uciążliwa, ale powinna zakończyć się z korzyścią dla mieszkańców.

- W ramach zadania, należy wykonać prace dodatkowe i zamienne. Między innymi wjazd do wsi od strony Pakosławia ma zostać poszerzony o przynajmniej 0,5m - wyjaśniał na początku października Piotr Skrzypek.

6 km rur w Góreczkach

Warto przypomnieć, że w ramach inwestycji skanalizowana zostanie cała miejscowość Góreczki Wielkie, za wyjątkiem Baranowa, które już posiada sieć. Do wybudowania było około 6 km sieci wraz z przyłączami oraz 3 przepompownie ścieków. Wykonawcą jest firma Eko-Kan-Gaz z Ostrowa Wlkp. Koszt inwestycji w 80% zostanie pokryty dotacją z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, resztę pieniędzy wyłoży gmina.

Sworowo bliżej mety niż sądzono

Kolejna duża inwestycja w gminie Pakosław obejmuje Sworowo oraz strefę przemysłową w Chojnie. Jak poinformował wójt, termin zakończenia prac to koniec roku, choć w pierwotnym założeniu był to koniec marca 2023 roku. Dodał, że wszystko wskazuje na zakończenie tej inwestycji jeszcze wcześniej.

- Spodziewamy się zakończenia za około 3 tygodnie. Został jeszcze do położenia tylko 1 km asfaltu - poinformował.

Niemal 10 km rur w Sworowie

Przetarg na budowę kanalizacji i rozbudowę wodociągu do strefy przemysłowej wygrało przedsiębiorstwo TOR z Krotoszyna, proponując wykonanie zadania za kwotę 6 mln 375 tys. zł. Ponad 6 mln zł pochodzi z rządowego programu "Polski Ład". Inwestycja obejmuje ułożenie pond 9,5 km rur oraz budowę 13 przepompowni. Jak przypomina wójt Pakosławia, inwestycja obejmuje także odtworzenie nawierzchni drogi powiatowej w Sworowie na odcinku około 2 km. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy