Reklama

Jadłodzielnia w Rawiczu świeci pustkami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jadłodzielnia w Rawiczu świeci pustkami - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od grudnia minionego roku w Rawiczu znajduje się jadłodzielnia, do której można przynosić nadmiar pożywienia i dzielić się tym samym z potrzebującymi. Niestety, od jakiegoś czasu miejsce to jest zupełnie puste. Czy rawiczanie o nim zapomnieli?

Reklama

Jadłodzielnia jest zlokalizowana przy zmodernizowanym obiekcie przy ul. Buszy 5. Opiekuje się nią Zespół Caritas działający przy kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu.
 
To punkt służący do nieodpłatnej wymiany żywności, który czynny jest całą dobę. Można zostawić w niej swoje nadwyżki żywności, a także częstować się tym, co się w niej znajduje.
W pierwszych miesiącach działania - czyli w okresie świątecznym półki były zapełnione, ale ostatnio sytuacja się zmieniła, stąd zarówno Caritas, jak i gmina Rawicz przypominają o mieszkańcom o tym właśnie rozwiązaniu. 

- Po 4 miesiącach możemy powiedzieć, że niestety lodówka stoi bardzo często pusta. My kochani widzimy i obserwujemy bardzo często kto zagląda i kto szuka jedzenia. Jest na prawdę bieda. Więc kochani bardzo was prosimy przynoście jedzenie, zniknie z lodówki bardzo szybko - apeluje zespół Caritas.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE