Reklama

Jak twierdzi starosta, budowa ścieżki przebiega zgodnie z planem

Opublikowano:
Autor:

Jak twierdzi starosta, budowa ścieżki przebiega zgodnie z planem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

- Prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej Rawicz - Osiek przebiegają zgodnie z harmonogramem - zapewnia starosta Adam Sperzyński.

Zakończono już dwa odcinki - w kierunku Szymanowa i na ul. Kamińskiego w Rawiczu.

- Do zrobienia został tylko fragment na przejeździe kolejowym i przy samym budynku danego sklepu. Tam prace będą wykonane później, ze względu na przyszłe rondo - tłumaczy Adam Sperzyński.

Ścieżka z prawej strony ulicy Kamińskiego przechodzi na lewą na wysokości bloków w Szymanowie. - Jedynie co nie zostało tam wykonane, to połączenie odcinków przy ul. 1000-lecia. Ze względu na warunki pogodowe jest już za późno na malowanie - uważa Adam Sperzyński.

Dalej trasa przebiega przez wioskę - w miejscu istniejącej już ścieżki. Zakończono tam prace związane z przełożeniem jej nawierzchni. W Szymanowie koło przedszkola trasa ponownie przechodzić będzie na prawą stronę.

Za Szymanowem w kierunku Słupi, istniejący pas drogowy ma zostać poszerzony, a ścieżka pobiegnie po prawej stronie za rowem - częściowo na gruntach prywatnych.

Aktualnie, jak podkreśla starosta, trwają prace w Słupi Kapitulnej.

Początkowo - na potrzeby ścieżki - wykorzystywany jest przebieg istniejącego chodnika po prawej stronie. - Tutaj wymagana jest też korekta przebiegu pasa drogowego i remont nawierzchni - wyjaśnia Magdalena Wnuk, specjalistka Powiatowego Zarządu Dróg w Rawiczu.

Za kościołem ścieżka przechodzić będzie na lewą stronę, by pod koniec wsi wrócić na prawą. W związku z budową marketu „Dino”, wykonawca robót wykonał tam już część ścieżki.

- Na końcu miejscowości trasa przechodzić będzie poza rów i przebiegać aż do Chojna częściowo na prywatnych działkach. Realizujemy inwestycję specustawą drogową, więc nie będzie tu problemów z przejęciem gruntów - przewiduje Magdalena Wnuk.

Starosta uprzedza, że w tym roku nie powstanie odcinek ścieżki między Szymanowem a Słupią Kapitulną. To, jak mówi, ze względu na konieczność uzyskania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej - tzw. ZRID. - Wychodzimy tam poza pas drogowy i musimy przejąć prywatne grunty - tłumaczy Adam Sperzyński.

Aktualnie trwa przygotowanie niezbędnej dokumentacji zarówno na odcinki Szymanowo - Słupia Kapitulna, jak i Słupia Kapitulna - Chojno.

Niewykluczone jednak, że już w tym roku będzie można korzystać z wybudowanego fragmentu ścieżki do Szymanowa. - Jeśli na odcinku Rawicz - Szymanowo uda się wdrożyć organizację ruchu zgodną z projektem, to po częściowym odbiorze przekażemy ten odcinek do użytkowania - zapewnia starosta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE