Reklama

Gmina Rawicz dopłaci do wymiany pieca centralnego ogrzewania

Opublikowano: śr, 27 sty 2021 13:00
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Gmina Rawicz dopłaci do wymiany pieca centralnego ogrzewania - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 2,5 tys. zł dofinansowania do wymiany pieca centralnego ogrzewania dopłaca gmina Miejska Górka. Samorząd chce w ten sposób zachęcić mieszkańców do podejmowania inwestycji, które poprawią jakość powietrza. Żeby dostać pieniądze, trzeba jednak spełnić kilka warunków.

Spalanie śmieci może stać się przyczyną bardzo poważnych i szkodliwych problemów zdrowotnych, dlatego wzorem innych samorządów także władze Miejskiej Górki oferują mieszkańcom dofinansowanie kosztów wymiany starych, nieekologicznych źródeł ciepła. Jak sięgnąć po pieniądze?

Warunki uzyskania dotacji na wymianę pieca

Nowym, ekologicznym źródłem ogrzewania w budynku powinno być niskoemisyjne, wysokosprawne urządzenie grzewcze, takie jak: kocioł gazowy, olejowy, gazowo-olejowy, elektryczny, na biomasę, na paliwo stałe (po spełnieniu odpowiednich warunków), pompa ciepła oraz panele fotowoltaiczne.

Kocioł na paliwo stałe musi być V generacji, mieć automatyczny podajnik paliwa i nie posiadać rusztu awaryjnego. Dofinansowane będą zakupy tylko fabrycznie nowych urządzeń, które po zamontowaniu muszą stanowić główne źródło ogrzewania przez okres minimum 5 lat.

Umowa pomiędzy wnioskodawcą a gminą zostanie podpisana po pozytywnym rozpatrzeniu złożonego przez niego do urzędu wniosku. Dofinansowanie obejmie tylko wydatki poniesione od dnia podpisania umowy.

Ile pieniędzy można dostać na wymianę pieca?

Dotacja udzielana będzie jednorazowo, w wysokości 50% kosztu zakupu i montażu nowego źródła ogrzewania, jednak nie więcej niż 2,5 tys. zł. Druki wniosków można odebrać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Miejskiej Górce lub pobrać ze strony internetowe. Szczegółowych informacji na temat programu wymiany pieców można zasięgnąć w urzędzie (tel. 65/322-48-44).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy