reklama

Jak wyglądał Rawicz sto lat temu? Miasto na starych fotografiach

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościZaglądamy do zbiorów starych fotografii Rawicza, żeby zobaczyć miasto sprzed stu lat.
reklama

Stare zdjęcia i pocztówki zatrzymały obraz Rawicza sprzed pierwszej i drugiej wojny światowej. Choć zmienił się wygląd ulic, wiele kamienic już nie istnieje, dużo budynków przybyło, to bez problemu można rozpoznać miejsca, gdzie dawni fotografowie skierowali obiektywy swoich aparatów.

Ziemia rawicka w latach międzywojennych była regionem rolniczym. Rozwijał się głównie przemysł spożywczy, dominowała wytwórczość cukrownicza, spirytusowa i młynarska. W mieście istniało kilkadziesiąt fabryk różnych branż. Rawicz rozsławiały fabryki wódek i likierów, a także rawickie kiełbaski Scholza. Istniały też m.in. fabryki karmelków, fortepianów i pianin, szczotek i pędzli, wyrobów koszykowych i zakłady metalowe. W mieście powstała pierwsza w Polsce fabryka papieru falistego i kartonów. W okresie międzywojennym Rawicz był miastem wielonarodowościowym i zróżnicowanym wyznaniowo. Najliczniejsza była społeczność katolicka, lecz mieszkali tu też ewangelicy oraz wyznawcy judaizmu i prawosławia. (źródło: wikipedia.org)

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama