Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii z dnia 4 października o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt ma związek z wyznaczeniem dwóch ognisk choroby zakaźnej zwierząt w województwie dolnośląskim, w powiecie trzebnickim, gmina Żmigród w miejscowości Niezgoda oraz w województwie wielkopolskim, w powiecie rawickim, gmina Pakosław w miejscowości Golejewo.
Za obszar zapowietrzony afrykańskim pomorem świń (ASF) uznaje się w powiecie rawickim teren obejmujący w gminie Pakosław miejscowości: Chojno, Golejewko, Golejewo, Niedźwiadki, Ostrobudki, Pakosław, Podborowo, Sworowo.
Za obszar zagrożony afrykańskim pomorem świń uznaje się, w powiecie rawickim, teren obejmujący:
- w gminie Jutrosin miejscowości: Domaradzice, Dubin, Grąbkowo od nr 1 do nr 72, Ostoje, Sielec Nowy, Szkaradowo, Śląskowo;
- w gminie Miejska Górka miejscowości: Dąbrowa, Dłoń, Jagodnia, Karolinki, Konary, Niemarzyn, Miejska Górka, Oczkowice, Piaski, Roszkówko, Rozstępniewo, Rzyczkowo, Sobiałkowo, Topólka, Woszczkowo, Zalesie;
- w gminie Pakosław miejscowości: Białykał, Dębionka, Góreczki Wielkie, Kubeczki, Osiek, Pomocno, Sowy, Zaorle;
- w gminie Rawicz w miejscowości: Dębno Polskie, Łąkta, Rawicz-Sarnowa, Sarnówka, Sikorzyn, Słupia Kapitulna, Stwolno, Szymanowo, Ugoda, Wydawy, Zawady, Zielona Wieś.
Wolna od ASF pozostaje gmina Bojanowo.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.