Reklama

Jutro otwarcie basenu w Rawiczu. Wprowadzono obostrzenia

Opublikowano:
Autor:

Jutro otwarcie basenu w Rawiczu. Wprowadzono obostrzenia  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dobra wiadomość dla miłośników pływania. 1 lipca, po ponad trzymiesięcznej przerwie, otwarty ma zostać rawicki basen. Jednak w związku z obowiązującym reżimem sanitarnym, na obiekcie będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób.

Po przeprowadzeniu niezbędnych prac konserwatorskich, niecki basenowe napełniono wodą. - Tę uzdatniliśmy, po czym zostały pobrane próbki, które przekazano do badań. Badania bakteriologiczne zostały wykonane w ubiegły wtorek i wyniki są bardzo dobre. Kolejne, rozszerzone o składniki fizykochemiczne, przeprowadzone zostało 23 czerwca - mówi Maciej Szymkowiak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu. 

Cztery osoby na torze
Otwarcie pływalni będzie wiązać się jednak z ograniczeniami. - Z uwagi na wytyczne rządu oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące funkcjonowania basenów podczas epidemii SARS-CoV-2, na naszym obiekcie będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób - zapowiada Maciej Szymkowiak. - Maksymalnie z pływalni będą mogły korzystać jednocześnie 24 osoby. Poza tym, z jednego toru jednocześnie będą mogły korzystać tylko 4 osoby. O równomiernym rozmieszczeniu osób pływających na danym torze decydować będzie ratownik - tłumaczy dyrektor, dodając, że bezpośrednio przed kasą, bądź szatnią będzie mogła znajdować się tylko jedna osoba.

Z 2-metrowym dystansem
Na teren pływalni będzie można wejść jedynie w maseczce ochronnej. - Należy ją nosić na korytarzach i w szatni. Osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni - wyjaśnia szef ośrodka. Przypomina, że korzystający z obiektu, powinni ograniczyć swój pobyt na basenie wyłącznie do czasu kąpieli i przebrania się. Jednorazowo z szatni będzie mogło korzystać 8 osób, a z natrysków - 4. Dyrektor OSiR-u przypomina, że na basenie niezbędne będzie zachowanie 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce do szatni, przebieralni, toalet i natrysków. - Utrzymywanie minimalnej odległości 2 metrów od innych osób obowiązuje także podczas pływania w basenie. Kąpiący przed wejściem na nieckę basenową obowiązkowo muszą poddać się starannej kąpieli oraz umyć całe ciało pod natryskiem, a przejście na basen odbywać się musi przez brodzik do płukania stóp - zaznacza Maciej Szymkowiak.

Znikną krzesła i ławki
Na miejscu na użytkowników czekać będą płyny do dezynfekcji, a wszystkie osoby korzystające z obiektu lub sprzętu sportowego będą zobowiązane do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając pływalnię. Dla bezpieczeństwa ograniczona zostanie liczba szafek w szatniach, które będą dopuszczone do użytku, tak aby zachować dystans między klientami. Z holu basenu znikną krzesła i ławki. - Po każdym kliencie dezynfekowane będą kluczyki i szafki, a także powierzchnie wspólne i często dotykane - zapewnia dyrektor. 

W okresie wakacji dzieci ze szkół podstawowych od godz. 10.00 do 13.00 będą miały  mozliwość  wejścia na basen za 1 zł.


Pływalnia otwarta będzie od poniedziałku do piątku od 6.00 do 13.00 oraz od 14.00  do 21.00, a w sobotę i niedzielę od 8.00 do 13.00 oraz od 14.00 do 21.00.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE