Reklama

Jutrosińskie inwestycje w toku. Kiedy prace się zakończą?

Opublikowano: sob, 30 maj 2020 08:13
Autor:

Jutrosińskie inwestycje w toku. Kiedy prace się zakończą? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pandemia koronawirusa nie wpłynęła znacząco na realizację gminnych inwestycji, w tym największej - kanalizacji w Ostojach i Szkaradowie. - Niektóre prace spowolniły, ale nie ma żadnych opóźnień - uspokaja burmistrz Romuald Krzyżosiak.

Największą inwestycją realizowaną obecnie przez Gminę Jutrosin jest budowa kanalizacji sanitarnej w Ostojach i Szkaradowie. Prace za prawie 9 mln zł wykonuje firma EKO-KAN-GAZ. Rozpoczęły się one pod koniec ubiegłego roku. Jak informuje burmistrz, w związku pandemią prace zostały ograniczone, ale są kontynuowane. - Roboty zaczęto bardzo szybko, tuż po wyłonieniu wykonawcy i na dzień dzisiejszy nie mówimy o żadnych zapóźnieniach, po prostu w pewnym momencie zwolniono tempo prac - podkreśla Romuald Krzyżosiak.

Zadanie obejmuje budowę rurociągu na odcinku ponad 8 km, a ponadto - 4 przepompownie (3 w samym Szkaradowie) oraz 299 przyłączy. Prace mają się zakończyć do 31 maja przyszłego roku.

Gmina Jutrosin przystąpiła również do projektu w ramach programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. - Zostały złożone trzy wnioski dla Bartoszewic, Nad Stawem i Starego Sielca, które mam nadzieję, że zostaną pozytywnie rozpatrzone i będziemy mogli przystąpić do prac. Również na ten rok planowana jest przebudowa fragmentu drogi w miejscowości Janowo. Tu jednak prace przewidzieliśmy na drugą połowę roku - zaznacza włodarz. Jak informuje Romuald Krzyżosiak, przesunięty został na lipiec przyszłego roku termin ostatecznej rekultywacji zamkniętego wysypiska śmieci. - Ten fakt nie wynika jednak z zagrożenia koronowirusem, ale z innych przesłanek. Wykonaliśmy już prace zaplanowane na dawnym wysypisku na ten rok, tzn. zgromadzona została odpowiednia ilość gliny i ziemi. W przyszłym roku zamkniemy ostatecznie temat wysypiska - wyjaśnia burmistrz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE