Reklama

Już dziś najlepsi drwale powalczą o mistrzostwo Polski

Opublikowano:
Autor:

Już dziś najlepsi drwale powalczą o mistrzostwo Polski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W Poznaniu, o godz. 17.00 rozpocznie się najbardziej wyczekiwana impreza sezonu - XVII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS®. Sześć niezwykle wymagających fizycznie i technicznie konkurencji pozwoli wyłonić najlepszego zawodnika w sportowym cięciu i rąbaniu drewna.

O tym, że warto podziwiać naszych drwali, niedawno przekonali się widzowie i jurorzy jednego z najpopularniejszych „talent show” w Polsce. Czterej czołowi ekstremalni drwale dali przed kamerami telewizyjnymi taki popis sportowego cięcia i rąbania drewna, że nie było wyboru – usłyszeli trzy razy „tak” i w cuglach awansowali do półfinału.

Cała czwórka - Michał Dubicki, Jacek Groenwald, Marcin Darga i Krzysztof Majewski – będzie startować w sobotnich Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS®!

To niezwykła okazja, żeby na ekranie monitorów zobaczyć fascynujący sport ekstremalny i przekonać się, dlaczego sportowe cięcie i rąbanie drewna zdobywa coraz większą popularność nie tylko nad Wisłą, ale również w najdalszych zakątkach globu.

Zawody będą transmitowane na żywo: w sobotę, 5 września na profilu na portalu społecznościowym firmy STIHL Polska - TUTAJ. Początek o godzinie 17.00, a mistrza Polski poznamy około godziny 20.

W rywalizacji weźmie udział dziesięciu czołowych zawodników z całego kraju, którzy będą rywalizować w sześciu sprawdzających wszechstronne umiejętności konkurencjach.

Faworytem będzie dominator na krajowej arenie, wielokrotny mistrz Arkadiusz Drozdek oraz ubiegłoroczny Mistrz Polski, niezwykle szybko rozwijający się Michał Dubicki (z Konar), który w ostatnich latach przebojem wdarł się do światowej elity, a także członkowie naszej srebrnej drużyny z Mistrzostw Świata w Lillehammer: Jacek Groenwald i Krystian Kaczmarek (z Ostój).

Czarnym koniem mistrzostw może okazać się też pochodzący z Pomorza Marcin Darga, który w ostatnim czasie uzyskuje coraz lepsze wyniki. Warto przy tym dodać, iż wszyscy zawodnicy to ochotnicy Straży Pożarnej RP.

Mistrz Polski, jeżeli osiągnie wystarczająco dobry wynik, będzie miał zaszczyt reprezentowania naszego kraju w trakcie listopadowych Mistrzostw Świata STIHL TIMBERSPORTS®, które w tym roku zostaną rozegrane w Monachium, w niedzielę 29 listopada

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE