Przez osiem dni po Wszystkich Świętych trwają tzw. Wypominki. To forma modlitwy za zmarłych, polegająca na odczytywaniu ich imion, która ma na celu wsparcie ich duszy w drodze do zbawienia. Wierni przynoszą do kościoła karteczki z imionami bliskich zmarłych, które są następnie wyczytywane podczas nabożeństw.
Komentarze (0)