Reklama

Już jutro uroczyste wciągnięcie flagi na maszt

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Już jutro uroczyste wciągnięcie flagi na maszt - Zdjęcie główne

Gmina Bojanowo

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek, 11 listopada 2022r., oprócz corocznych obchodów Święta Niepodległości, w Bojanowie odbędzie się dodatkowe wydarzenie. Będzie to wciągnięcie flagi Polski na nowy maszt.

Maszt flagowy zamontowano dzięki projektowi „Pod biało-czerwoną”, w ramach którego to rząd sfinansował jego zakup. 
- „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami" - napisano w założeniach projektu. 
Maszt flagowy gmina Bojanowo kupiła na początku listopada. Został on zainstalowany przy obelisku upamiętniającym 380. rocznicę nadania praw miejskich miastu, 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
 
 
- Warto przypomnieć, że jesienią 2020 roku w głosowaniu online mieszkańcy każdej z gmin, mogli poprzeć swoim głosem sfinansowanie przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej zakup dla gminy masztu i biało-czerwonej flagi. Dzięki ponad dwukrotnie większej od wymaganej liczby głosów oddanych przez naszych mieszkańców, otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 7.500 zł na zakup masztu oraz flagi, oraz opracowanie niezbędnej dokumentacji - zaznaczają włodarze gminy.
 
Uroczyste wciągnięcie flagi na maszt odbędzie się 11 listopada o godz. 12.00, podczas obchodów 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE