Reklama

Kiedy można odwiedzić chorego w rawickim szpitalu?

Opublikowano: czw, 12 maj 2022 08:00
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Kiedy można odwiedzić chorego w rawickim szpitalu? - Zdjęcie główne

foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak wyglądają odwiedziny w rawickim szpitalu? Czy można przyjść do chorego w dowolnym czasie, czy trzeba się trzymać wyznaczonych godzin?

Jedna z mieszkanek powiatu zwróciła się do redakcji z pytaniem, dlaczego odwiedziny chorych w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu są ograniczone. Zwróciła uwagę na to, że w innych znanych jej placówkach medycznych, wejścia do szpitala są raczej swobodne, a w miejscowej lecznicy  „utrudnia się” wejścia na poszczególne oddziały.

Zuzanna Sokołowska, rzecznik prasowa placówki zapytana o odwiedziny pacjentów zapewnia, że nie są one ograniczone. Podkreśla też, że nikt kontaktu z chorym nie utrudnia. Wyjaśnia, że wizyty są możliwe, ale - ze względu na bezpieczeństwo chorych - szpital wprowadził harmonogram, który zastosowanie ma również w innych placówkach medycznych, chociażby w pobliskim Lesznie. 

Jakie obowiązują zasady podczas odwiedzin w szpitalu?

Przede wszystkim osoby odwiedzające rawicki szpital są proszone o zgłoszenie tego faktu w punkcie informacyjnym znajdującym się w holu przy głównym wejściu do lecznicy. Muszą też przestrzegać reżimu sanitarnego związanego, m.in. z ciągłym występowaniem zakażeń covid-19. Trzeba mieć maseczkę, zdezynfekowane ręce i przede wszystkim być zdrowym.

  • Na oddziale wewnętrznym odwiedziny są możliwe w poniedziałki i środy od 15.00 do 16.00, a w weekend od 14.00 do 15.00.
  • Na chirurgię wejść można także we wtorki (13.00 – 14.00), czwartki (16.00 – 17.00) i niedzielę (13.00 – 14.00). W harmonogramie podkreślono również, że przy łóżku chorego powinna przebywać tylko jedna osoba, a do szpitala należy przynosić wyłącznie rzeczy, które są naprawdę niezbędne. 
  • Na oddziale intensywnej terapii kontakt chorego z rodziną i bliskimi jest możliwy wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tego z lekarzem dyżurnym. Na pediatrii z kolei, nie ma odwiedzin - tam i tak osoba niepełnoletnia przebywa z pacjentem przez całą dobę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy