Reklama

Kiedy rowerem dojedziemy do Kobylina?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: D. Bela

Kiedy rowerem dojedziemy do Kobylina? - Zdjęcie główne

foto D. Bela

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa projektowanie przebudowy drogi krajowej nr 36 na odcinku od Miejskiej Górki do Kobylina oraz budowy ścieżki rowerowej na całej długości trasy. - Będzie wykonana z nawierzchni asfaltowej o szerokości 3 metry w miejscowościach i 2,5 m poza nimi - mówi starosta Adam Sperzyński.

Przygotowywany na zlecenie inwestora (Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad) projekt, w ubiegłym tygodniu był konsultowany z samorządowcami - starostą Adamem Sperzyńskim i burmistrzem Miejskiej Górki Karolem Skrzypczakiem oraz pracownikami tamtejszego magistratu.

Jak przyznała Alina Cieślak, rzeczniczka poznańskiego oddziału GDDKiA, inwestor na bieżąco rozmawia z projektantem. Przedstawia także pomysły lokalnym samorządowcom, stąd, m.in. to ostatnie spotkanie robocze.

17 kilometrów ścieżki

Ścieżka budowana będzie na całej długości modernizowanej drogi, czyli 17 kilometrów.

- Ścieżka będzie wykonana z nawierzchni asfaltowej o szerokości 3 metry w miejscowościach i  2,5 m poza nimi - relacjonuje starosta. Przebudowane zostaną także ważniejsze skrzyżowania i powstaną lewoskręty. 

Jak dodaje starosta, ścieżka ma swój początek w miejscu planowanej w przyszłości obwodnicy Miejskiej Górki, a kończyć się będzie w Kobylinie. - Czekam z niecierpliwością na kolejne kroki w realizacji tej ważnej inwestycji - dodaje Adam Sperzyński. 

Szansa na obwodnicę?

Z planów zadowolony jest także burmistrz Miejskiej Górki - Karol Skrzypczak, bo skoro wymienia się w nich także obwodnicę miasta, to jest szansa, że kiedyś wreszcie inwestycja zostanie zrealizowana.

- Na to właśnie liczymy. Wiemy, że GDDKiA jest na etapie przygotowania studium wykonalności tego przedsięwzięcia, więc może wreszcie się doczekamy - mówi burmistrz. Informuje również, że przy okazji prac związanych z remontem drogi i budową ścieżki, samorząd złożył do GDDKiA wniosek o zaprojektowanie dodatkowego fragmentu ścieżki. - Chodzi nam o odcinek id posterunku policji przez ulicę Bema, aż do Podgórnej. Oczywiście, za tę część projektu zapłacimy, ale im będzie dużo łatwiej to przygotować niż nam, bo posługują się innymi przepisami niż my i mogą skorzystać chociażby z tzw. specustawy - wyjaśnia Karol Skrzypczak. Jak mówi, wniosek dopiero został złożony, więc nie wiadomo jeszcze, jaka będzie odpowiedź generalnej dyrekcji.

- Skupiamy się głównie na poprawie bezpieczeństwa. Prowadzimy robocze spotkania z projektantem, omawiamy konkretne pomysły na poszczególnych odcinkach i albo je akceptujemy, albo nie - przyznaje Alina Cieślak, rzecznik prasowy poznańskiego oddziału GDDKiA. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy