Reklama

Kłamią, że leczenie koronawirusa jest płatne. Uwaga na oszustów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

 Kłamią, że leczenie koronawirusa jest płatne. Uwaga na oszustów - Zdjęcie główne

foto adobe stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Odbierasz telefon. Słyszysz prośbę o natychmiastową pomoc, bo ktoś ci bliski zachorował na Covid-19, a niezbędne są pieniądze, by podjąć ratującą życie terapię. Jeśli usłyszysz taką historię, nie powinieneś w nią wierzyć.

O sprawie informują policjanci. Oszuści wykorzystują pandemię do niecnych celów.

Dzwonią przede wszystkim do osób starszych, podając się za członka rodziny, który jest w bardzo złym stanie, ponieważ zachorował na Covid-19. Po pewnym czasie do rozmowy włącza się rzekomy lekarz, który potwierdza tę sytuacje i wskazuje, że należy podjąć terapię ratującą życie - alarmują policjanci.

Oszuści, informując o konieczności poniesienia sporych wydatków próbują wyłudzić pieniądze, wykorzystując dobre serce rozmówcy, będącego w strachu o życie swoich najbliższych. Chcąc wymusić szybką reakcję, wywierają presję. Często też płaczą do słuchawki. 

Policjanci przypominają, że żaden pacjent, chory na koronawirusa, nie musi płacić za swoje leczenie. Diagnostyka, pobyt w szpitalu i podawane tam leki są darmowe. 

Jeżeli znalazłeś się w takiej sytuacji, nigdy nie działaj od razu. Koniecznie rozłącz się, a później porozmawiaj z bliskimi albo z zaufanymi sąsiadami, których znasz od lat. Inaczej możesz stracić oszczędności życia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE