Reklama

Kocha muzykę, a scena to jej żywioł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kocha muzykę, a scena to jej żywioł - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć ma dopiero 12 lat, Laura Trzęsowska już odnosi znaczące sukcesy muzyczne i jest przekonana, że scena to jej żywioł. Rodzina jej kibicuje, wspiera i wierzy, że przed nią wielka kariera.

Laura to rodowita rawiczanka i utalentowana młoda skrzypaczka - na co dzień ucząca się w klasie IV cyklu sześcioletniego Gminnej Szkoły Muzycznej I st. im prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat, a talent muzyczny odziedziczyła po przodkach ze strony mamy, wśród których są m.i. skrzypkowie, pianiści oraz wybitny polski dyrygent - prof. Jan Łukaszewski.

Sporo się uczy

Dziewczynka swoje umiejętności doskonaliła między innymi podczas 46. i 47. Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie, uczestnicząc w indywidualnych kursach prowadzonych m. in. przez prof. Pawła Radzińskiego oraz grając w orkiestrze smyczkowej pod batutą Doroty Obijalskiej oraz Maksyma Dondalskiego - koncertmistrza Opery Narodowej w Warszawie.

Od roku systematycznie pobiera lekcje u dra Karola Lipińskiego-Brańki z Wrocławia doskonaląc swoją technikę. Już za kilka dni wyjeżdża na XII Letnie Warsztaty Orkiestrowe „Muzyka Na Smyki” w Karpaczu, gdzie będzie miała okazję rozwijać swoje umiejętności gry w orkiestrze smyczkowej.

Wyróżnienia i nagrody

Od niedawna Laura bierze udział w konkursach zdobywając wyróżnienia i nagrody - m.in. zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Talentów w Rawiczu, I miejsce w I Szkolnym Konkursie Kompozytorskim, zdobyła nagrodę Złotego Gryfu w X Międzyszkolnych „Rozgryfkach smyczkowych”we Wrocławiu oraz wyróżnienie na VIII Konkursie Młodych Talentów w Czerwionce - Leszczynach.

Dotychczas największym jej sukcesem jest pierwsza nagroda w V Ogólnopolskich Igrzyskach skrzypcowych w Zbąszyniu organizowanych pod patronatem Stowarzyszenia prof. Jadwigi Kaliszewskiej. Laura zwyciężyła prezentując swoje umiejętności przed jury złożonym z wybitnych polskich skrzypków.

Kocha muzykę, lubi czytać i szkicować

Laura kocha muzykę i publiczność. Przyznaje - scena, to jej żywioł. Wykonuje dzieła muzyki klasycznej. Jak przekazuje mama dziewczynki - Joanna Banaszkiewicz, Laura w wolnych chwilach pisze muzykę. Skomponowała m.in. dyptyk na skrzypce, który w ocenie pedagogów ze szkoły muzycznej w swojej formie nawiązuje do pierwotnej suity - pierwsza część ma charakter preludiowy, utrzymany w wolnym tempie, druga - wykazuje wpływy taneczne, całość znajduje się pod wyraźnym wpływem barokowej stylistyki.

Dziewczynka mimo wielu zajęć, ma także czas na inne przyjemności. Uwielbia czytać, interesuje się rysunkiem w szczególności szkicem. Fascynuje ją historia sztuki. Czas wolny lubi spędzać, jak każda nastolatka, na wspólnej zabawie z rówieśnikami, ma liczne grono koleżanek i kolegów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE