Reklama

Kolej wypowiedziała gminie Jutrosin umowę najmu byłego dworca. Co z mieszkańcami?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Kolej wypowiedziała gminie Jutrosin umowę najmu byłego dworca. Co z mieszkańcami? - Zdjęcie główne

Budynek byłego dworca w Jutrosinie | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod koniec zeszłego roku właściciel budynku po byłym dworcu kolejowym w Jutrosinie - PKP S.A. - wypowiedział umowę najmu jutrosińskiemu samorządowi na dotychczasowych warunkach. Jeden z lokali podnajmowano rodzinie z terenu gminy Jutrosin.

Jak podaje Katarzyna Kempa, urzędniczka z Jutrosińskiego magistratu, gmina Jutrosin od września 2008 roku wynajmowała od PKP S.A. lokal mieszkalny o powierzchni około 64 m2 oraz dawne pomieszczenie służbowe o powierzchni około 137m2, które znajdują się w budynku po byłej stacji Jutrosin - Rogożewo.

Umowa najmu pomieszczeń w byłym dworcu kolejowym zostanie rozwiązana?

Jeden z lokali gmina wydzierżawiła mieszkańcom gminy.

W grudniu 2021 r. PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu poinformowały Gminę Jutrosin na piśmie o braku możliwości dalszej kontynuacji umowy najmu na ww. pomieszczenia w budynku byłego dworca PKP w Rogożewie na dotychczasowych warunkach, w szczególności w zakresie wysokości stawek czynszu - informuje urzędniczka.

Nadmienia, że gmina zadeklarowała, że nie będzie wnosiła o zmianę warunków umowy i oczekuje na podjęcie stosownej decyzji w tej sprawie.

Do dnia dzisiejszego nie zostały poczynione dalsze kroki ze strony PKP - twierdzi Katarzyna Kempa. 

Co z lokatorami budynku byłego dworca w Jutrosinie?

Marek Glura dopowiada, że czynsz, który lokatorzy płacili dotąd gminie był adekwatny do kwoty uiszczanej przez gminę na rzecz PKP. Przysłanie wypowiedzenia przez spółkę kolejową wymusiło - jak przekazuje Marek Glura - wypowiedzenie przez gminę dzierżawy lokatorom. Dopowiada, że zostali poinformowani o sytuacji związanej z umową.

Co się stanie z obecnymi lokatorami z byłej stacji kolejowej? Zdaniem Glury, najlepiej, gdyby udało im się podpisać umowę najmu bezpośrednio z PKP.

Takie rozwiązanie, było by chyba najlepsze dla wszystkich stron, żebyśmy my nie byli pośrednikiem - komentuje. 

Pytany, czy gmina dysponuje lokalem, który mogłaby najemcom zaproponować, nie ukrywa, że byłoby to trudne. Gmina nie dysponuje wolnymi mieszkaniami.

Ze swojej strony życzę temu państwu, aby udało im się dogadać z PKP, żeby zostali tam, jeśli im zależy - dodaje wiceburmistrz Jutrosina. 

Zadaliśmy w tej sprawie pytanie PKP S.A. - nadal oczekujemy na odpowiedź. Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy