Reklama

Kolejne pieniądze dla sołectwa Izbice

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Rawicz / Facebook

Kolejne pieniądze dla sołectwa Izbice - Zdjęcie główne

foto Gmina Rawicz / Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wioska otrzymała nagrodę w wysokości 4.000 zł za skuteczne wykorzystywanie pieniędzy z funduszu Wielkopolska Odnowa Wsi. Suma ta pozwoli na dokończenie remontu świetlicy.

Burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik wspólnie z sołtysem Izbic odebrali z rąk wicemarszałka województwa wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego nagrodę w wysokości 4.000 zł za skuteczne wykorzystywanie środków z funduszu Wielkopolska Odnowa Wsi. 

Gmina Rawicz w czerwcu tego roku otrzymała dotację budżetu województwa w wysokości 42 tys. zł. Pieniądze przeznaczono na dokończenie remontu świetlicy w Izbicach. Całe przedsięwzięcie nosi nazwę "Wieś Izbice się wzbogaca, bo świetlica do niej wraca". Powoli zbliża się ono do finału, a dodatkowe 4 tys. zł zostaną przeznaczone na doposażenie kuchni.

Świetlica w Izbicach przechodzi metamorfozę

Remont świetlicy w Izbicach trwa już od 3 lat, jednak ze względu na ograniczone środki finansowe, jego zakończenie odwlekało się w czasie. Pozyskane dofinansowania pozwolą wreszcie oddać salę do użytkowania.
 
Wnętrze obiektu będzie w 100% wyremontowane i wyposażone. Elewacja zostanie odnowiona oraz wymieniony zostanie fragment nawierzchni parkingu i chodnika. Te roboty właśnie trwają.
 
 

Przez 11 lat świetlica w Izbicach w była dzierżawiona. Wreszcie wróciła do mieszkańców

Sołtys Michał Hoffman przypomina, że świetlica 11 lat była dzierżawiona przez prywatną firmę, która prowadziła w nim działalność gastronomiczną.
 
Odzyskaliśmy salę pod koniec 2019 roku i od wiosny 2020 roku rozpoczął się remont. Wtedy otrzymaliśmy dofinansowanie z tego samego programu na pierwszy etap prac. Później w działaniu przeszkodziła nam pandemia i teraz ponownie ruszamy z remonetm. Wkrótce będzie można zobaczyć ich efekt finalny - podkreśla sołtys Izbic.
 
ZOBACZ TAKŻE: polecany artykuł

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE