reklama

Kolejne protesty rolników 20 lutego 2024 roku. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Kolejne protesty rolników 20 lutego 2024 roku. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu - Zdjęcie główne

foto D. Bela (archiwum)

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościOd 20 do 29 lutego będą trwać kolejne protesty rolników. W samym powiecie rawickim nie ma zaplanowanych żadnych zgromadzeń, ale rolnicy udadzą się na protesty w okolice Leszna i Trzebnicy. Policja informuje o możliwych utrudnieniach w ruchu.
reklama

Rolnicy z powiatu rawickiego chcący brać udział w proteście w okolicy Leszna, spotykają się na stacji paliw w Gołaszynie we wtorek o godzinie 8:30. W związku z dojazdem na miejsce zbiórki, przed godziną 8:30 mogą wystąpić utrudnienia na DW309, czyli "starej piątce" między Rawiczem, a Lesznem, a także okolicznych drogach. Sam protest w Lesznie będzie dotyczył DK12 oraz S5, a co za tym idzie w najbliższych dniach poruszanie się po tych drogach także będzie mocno utrudnione. 

- Już jutro, 20 lutego br. mieszkańcy Rawicza i powiatu rawickiego powinni być przygotowani na utrudnienia w ruchu związane z kolejnym planowanym protestem rolników i przejazdem ciągników. To wydarzenie zapewne spowoduje ograniczenia w komunikacji na drogach. Policjanci będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe objazdy. Utrudnienia potrwają od wczesnych godzin porannych do wieczora - czytamy w komuniakcie wydanym przez rawicką policję. 

reklama

Część rolników z naszego powiatu ma udać się także na protesty do Trzebnicy, tam również ma dojść do blokady węzła drogi ekspresowej S5. Rawicka policja tego dnia będzie współpracować z jednostkaimi policji z sąsiednich powiatów, by zapewnić płynność komunikacyjną dla mieszkańców. Należy się jednak spodziewać utrudnień. 

Dlaczego rolnicy protestują?

Rolnicy sprzeciwiają się polityce ograniczania produkcji roślinnej i zwierzęcej UE i nakładaniu kolejnych obostrzeń środowiskowych, wynikających z Zielonego Ładu. Żądają także zmian w ekoschematach i warunkowości, głównie wycofania obowiązkowego ugorowania, a także powstrzymania importu do Polski i UE towarów rolnych z państw spoza UE niespełniających norm produkcji obowiązujących we Wspólnocie. 

reklama

 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama