Reklama

Kolejne serce na nakrętki. Tym razem stanęło w Słupi Kapitulnej

Opublikowano: wt, 1 gru 2020 10:54
Autor:

Kolejne serce na nakrętki. Tym razem stanęło w Słupi Kapitulnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Od soboty w centrum Słupi Kapitulnej stoi metalowe serce na nakrętki. Instalacja stanęła na terenie tzw. "Stawku", przy przystanku autobusowym. 

- Serduszko to zawitalo do naszej wioski dzięki małżeństwu o ogromnym sercu: Sławki i Krzysztof Rogalów, którzy zasponsorowali nam tę wspaniałą rzecz. Na początku ja wyszłam z taką propozycją, ale brakowało nam pieniędzy, żeby ten pomysł zrealizować. Kiedy już straciłam nadzieję, nasza sołtys została poinformowana przez pana Rogalę, że oni nam zasponsorują serducho! - podkreśla Wioleta Niziołek, radna Gminy Rawicz. Przy okazji apeluje, aby wrzucać tam nakrętki od plastikowych butelek.

Serduszko zostało wykonane przez firmę "Gregor" z Dębna Polskiego.

Metalową instalację odebrała sołtys Barbara Niwczyk, a rada sołecka z wielką przyjemnością zamontowała ten dar w centrum wioski.

Cel akcji jest szczytny.

- W pierwszej kolejności będziemy zbierać nakrętki na Alicję Łyszcz oraz Dominika Śliwińskiego. Zebrane nakrętki podzielimy sprawiedliwie na pół i przekażemy rodzicom. Zdajemy sobie sprawę, że chwilę to potrwa - jest okres zimowy i wiadomo, że tyle napojów się nie pije, a więc i okres zbierania będzie w tym przypadku dłuższy - dodaje Wioleta Niziołek.

Przy okazji podkreślają świetną współpracę z szefowa wioski. - My z panią sołtys to jak dwie siostry - bardzo dobrze się rozumiemy. Jak jedna ma pomysł to dzwoni do drugiej i kombinujemy, jak to zrobić, żeby wyszło - śmieje się radna. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE