Reklama

Komisja zakończyła prace w sprawie mobbingu w rawickim OPS

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Komisja zakończyła prace w sprawie mobbingu w rawickim OPS - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka tygodni temu grupa pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej złożyla skargę w sprawie rzekomego mobbingu w placówce.

Reklama

Informacja o tym, jakoby w MG OPS (obecnie Centrum Usług Społecznych) miało dochodzić do mobbingu wypłynęła na sesji rady miejskiej. Wówczas burmistrz Grzegorz Kubik nie ujawnił wówczas szczegółów. Potwierdził jedynie, że w związku ze skargą złożoną przez grupę pracowników w sprawie „nieakceptowalnych zachowań w miejscu pracy”, w jednostce została wdrożona wewnętrzna polityka antymobbingowa. Na jej mocy powołano komisję składającą się z przedstawicieli środowiska zewnętrznego, czyli psychologa, pedagoga, prawnika i przedstawiciela burmistrza.

-  Jej działania objęte są klauzulą poufności, nakierowane na obiektywną ocenę sytuacji. Efektem końcowym będzie przedstawienie dyrektorowi jednostki protokołu z przebiegu prac komisji wraz z opinią i rekomendacją w tej sprawie - wyjaśnił na początku marca burmistrz. Treści opisanych w skardze komentować nie chciał, jak powiedział - do zakończenia prac komisji. 

Ta, jak się dowiedzieliśmy, swoją działalność już zakończyła. Czy i wobec kogo wyciągane będą konsekwencje? 

Dziś gmina wydała oświadczenie w tej sprawie:

"W związku ze skargą złożoną przez grupę pracowników MGOPS (CUS) w Rawiczu w sprawie nieakceptowalnych zachowań w miejscu pracy, w MGOPS (obecnie CUS) zakończyła pracę komisja składająca się z przedstawicieli środowiska zewnętrznego, tj. psychologa, pedagoga, prawnika i przedstawiciela Burmistrza. Protokół z prac z końcem marca został przekazany dyrektor CUS, która podjęła określone działania" - czytamy w wiadomości.

Jak informuje gmina, w efekcie zakończenia prac komisji, przede wszystkim wyciągnięto  konsekwencje służbowe wobec pracownika wykazującego nieakceptowalne zachowania w miejscu pracy - rozwiązano z nim umowę o pracę.

Jak informuje CUS, w placówce zaplanowano szkolenia i warsztaty dotyczące polityki antymobbingowej oraz komunikacji interpersonalnej wśród pracowników. Podjęto działania motywujące i naprawcze, mające na celu zapobieganie w przyszłości niepożądanym sytuacjom, w tym zażegnanie konfliktu.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy