Reklama

Koncert „Koniugacji” i zespołu Karoliny Tuz [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Koncert „Koniugacji” i zespołu Karoliny Tuz [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W malej sali gimnastycznej I LO w Rawiczu odbył się koncert stowarzyszenia Ruch Artystyczny „Koniugacja” i zespołu Karoliny Tuz.

Miejsce nie było przypadkowe, gdyż przy tej szkole prawie czterdzieści lat temu Marian Przybył zainicjował powstanie tej formacji. Początkowo była to grupa teatralna, potem przekształciła się w zespół poezji śpiewanej, a pięć lat temu zainicjowano powstanie Ruchu Artystycznego „Koniugacja”. Wszystkich łączy nie tylko umiłowanie poezji i muzyki, ale po prostu przyjaźń. Na próby przyjeżdżają z całej Polski, ciesząc się na te spotkania.

Koncert był świetnie opracowany muzycznie, znakomite było również wykonanie. Nic dziwnego, gdyż od niedawna w zespole Karoliny Tuz graja zawodowi muzycy, a niektórzy z nich mają doświadczenia filharmoniczne. Połowa koncertu wypełniona była kompozycjami Marina Przybyła do tekstów, m.in Tadeusza Nowaka, Bolesława Leśmiana i rawickiego poety Henryka Pawłowskiego (jest współzałożycielem „Koniugacji”). Widzowie usłyszeli również autorskie wykonania utworów Karoliny Tuz, m.in. Psalmów.

Uzupełnieniem koncertu była wystawa obrazująca historię działalności „Koniugacji”. (WJ)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE