Reklama

Koncert z tradycją i folklorem w Miejskiej Górce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OKSiAL

Koncert z tradycją i folklorem w Miejskiej Górce - Zdjęcie główne

foto OKSiAL

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu "Koncertowa zima w Miejskiej Górce". Tym razem, będzie to recital połączony z jubileuszem koła śpiewaczego "Góreczanki".

Koncert „Z tradycją i folklorem - Muzyka łączy pokolenia” odbędzie się 19 lutego o godzinie 16.00 w sali widowiskowej ośrodka kultury. To kolejna propozycja muzyczna w ramach projektu artystyczno-rozrywkowego „Koncertowa zima w Miejskiej Górce”.

Podczas wydarzenia wystąpi działający przy OKSiAL zespół śpiewaczy „Góreczanki”, który wykona między innymi utwory biesiadne i przeboje z lat 70. Występ grupy będzie także okazją do świętowania jubileuszu 45-lecia jej działalności.

Tego wieczoru na scenie zaprezentuje się także Zespół Folklorystyczny „Dębioki” z Dębna Polskiego. 

45 lat zespołu śpiewaczego "Góreczanki" z Miejskiej Górki 

Historia zespołu "Góreczanki" rozpoczęła się w 1978 r. Grupa powstała przy Kole Gospodyń Wiejskich w Miejskiej Górce. Jej założycielką była Daniela Pawlicka, z którą współpracowały Stefania Dubicka i Maria Czerwińska. Zespołowi patronowała wówczas Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Sobiałkowie. W późniejszym czasie grupę wspierali Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" oraz Urząd Miejski w Miejskiej Górce. Obecnie działa ona pod egidą Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. Instruktorami zespołu byli nieżyjący już panowie Bruno Kranz, Kazimierz Nowak i Stanisław Rojda, a także Jadwiga Domańska i Mieczysław Pietryka.

Obecnie grupa liczy kilkanaście osób. Jej kierownikiem muzycznym i  akompaniatorem jest Arkadiusz Stasiak, a przewodniczącą Małgorzata Olejniczak. W repertuarze "Góreczanki" mają m.in. piosenki biesiadne, ludowe, żołnierskie, kolędy i pastorałki. 

Zespół występuje na  imprezach i okolicznościowych uroczystościach lokalnych. Bierze też udział w festiwalach, przeglądach i konkursach zespołów śpiewaczych, odbywających się w powiecie rawickim oraz na terenie województwa dolnośląskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy