Reklama

Konferencja naukowa w kinie (FOTO)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W kinie ,,Promień” odbyła się konferencja naukowa „Profilaktyka uniwersalna w kontekście współpracy międzysektorowej w ramach Centrum Usług Społecznych w gminie Rawicz” pod honorowym patronatem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej. Spotkanie zostało zorganizowane przez Centrum Usług Społecznych w Rawiczu we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Rawiczu.

Reklama

Jak przekazuje Władysława Czajkowska, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Rawiczu, głównym celem tej naukowej konferencji było podniesienie wiedzy w obszarze promocji zdrowia psychicznego oraz prezentacja w tym zakresie możliwości Centrum Usług Społecznych w Rawiczu.

Wykład inauguracyjny wygłosił doradca prezydenta RP, prof. Marek Rymsza. Wystąpiła także Justyna Pawlak - dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

- Inni zaproszeni goście reprezentowali, mi in. samorządy województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego. Licznie zgromadzeni byli przedstawiciele służby zdrowia i placówek oświatowych, Uniwersytetu Zielonogórskiego, policji, organizacji pozarządowych i innych podmiotów świadczących usługi społeczne na terenie gminy Rawicz - relacjonuje Władysława Czajkowska, która zapoznała obecnych z tematyką ,,Współpracy międzysektorowej jako narzędzia realizacji programów profilaktycznych w gminie Rawicz”. 

Swoją wiedzą podzielili się: prof. zw. z zakresu psychologii klinicznej - Lidia Cierpiałkowska, psychoterapeuta i superwizor terapii uzależnień z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu - prof. dr hab. n. med. Agnieszka Słopień, kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, mgr Wojciech Sowa - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Superwizor - aplikant z Krakowa, mgr Błażej Pierzchała - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta psychoterapii uzależnienia i współuzależnienia, biegły sądowy, prof. Mariusz Kwiatkowski - socjolog i pedagog, z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Spotkanie moderowała Agnieszka Pierzchała - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta, specjalista w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE