Reklama

Konkurs dla KGW o nagrodę Małżonki Prezydenta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Konkurs dla KGW o nagrodę Małżonki Prezydenta - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogłoszono III edycję konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta. Nagrodą główną w ogólnopolskim etapie konkursu jest, m. in. 10.000 zł. Nabór trwa do 12 marca 2023r., a tematem tegorocznej edycji są polskie zwyczaje żniwne i dożynkowe.

Konkurs jest skierowany do wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich, a jego organizatorem jest Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nabór do III edycji konkursu rozpoczął się 12 stycznia i potrwa 2 miesiące, do 12 marca. Tematem tegorocznej odsłony konkursu są polskie zwyczaje żniwne i dożynkowe. 

Film zgłoszeniowy

Koła Gospodyń Wiejskich, aby wziąć udział w konkursie, muszą wysłać zgłoszenie, w którym znajdą się: poprawnie wypełniona i podpisana karta zgłoszeniowa, potwierdzenie wpisu do odpowiedniego rejestru, krótki, amatorski materiał audiowizualny przygotowany i nagrany przez koło, trwający nie dłużej niż 120 sekund, promujący jego działalność. Szczegółowe informacje i zasady konkursu znajdują się w regulaminie konkursu dostępnym na stronie: www.poznan.uw.gov.pl.

Najlepsi w województwie

Jak zapewnia w regulaminie organizator, na termin ogłoszenia wyników etapu wojewódzkiego wyznaczono kwiecień 2023 r. Spośród zgłoszeń, wybranych zostanie maksymalnie 5 kół z każdego województwa, które zdobędą największą liczbę punktów. Koło, które zajmie w konkursie w ramach danego województwa I miejsce, uzyska dyplom laureata oraz prawo do reprezentowania województwa podczas ogólnopolskiego etapu konkursu.

Najlepsi z najlepszych

Na uczestników etapu ogólnopolskiego czekają inne zadania do wykonania. Będzie to  przygotowanie i prezentacja potraw z wykorzystaniem ziemniaków, w tym specjałów kuchni regionalnej oraz obrzędu lub zwyczaju żniwnego albo dożynkowego charakterystycznego dla regionu reprezentowanego przez koło.

Cenna nagroda

Gospodynie, które zwyciężą w konkursie otrzymają okolicznościową statuetkę oraz list gratulacyjny Małżonki Prezydenta RP, która złoży również wizytę w siedzibie zwycięskiego koła. Dodatkowo każda z członkiń KGW uczestnicząca w konkursie otrzyma okolicznościowe korale lub szpile, a ponadto konto koła wzbogaci się o 10.000 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy