Reklama

Koronawirus. Jak pozbyć się zużytych rękawiczek i maseczek

Opublikowano: pt, 24 kwi 2020 18:00
Autor:

Koronawirus. Jak pozbyć się zużytych rękawiczek i maseczek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Co zrobić z odpadami podczas epidemii? Gdzie wyrzucać zużyte maseczki czy jednorazowe rękawiczki. Jak postępować z odpadami jeśli jesteśmy na kwarantannie?

Takie wytyczne podaje Główny Inspektorat Sanitarny. GIS podaje, jak zabezpieczyć zużyte środki ochrony osobistej, do jakiego pojemnika wyrzucać odpady, które mogły mieć styczność z wirusem.

Gdzie wyrzucić zużyte rękawiczki ochronne i maseczki?

Jeśli jesteśmy zdrowi i nie mamy żadnych objawów zarażenia, a używamy maseczki i rękawiczki w celu ochrony w miejscach publicznych, czy w pracy, takie odpady wyrzucamy po prostu do pojemnika na odpady zmieszane. UWAGA! Zanim je wyrzucimy, powinniśmy zapakować je dodatkowo w osobny worek.

Jeśli pozostajemy w kwarantannie lub izolacji, jesteśmy zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2 lub chorzy na COVID-19 lub mamy bezpośredni kontakt z chorymi lub zakażonymi umieszczamy odpady w worku przeznaczonym na ten cel. W miarę możliwości powinniśmy spryskać worek preparatem wirusobójczym. Worka nie należy zgniatać. Wypełnia się go maksymalnie do ¾ objętości.

Zapełniony i zawiązany worek wystawiamy z pomieszczenia. Osoba, która odpowiada za wynoszenie odpadów, w rękawiczkach wkłada worek z odpadami do drugiego worka i szczelnie go zamyka i oznacza datę oraz godzinę zamknięcia worka. Tak zabezpieczony worek przenosi do miejsca, z którego odpady są odbierane. Wszystkie czynności wykonuje w rękawiczkach, a potem myje i dezynfekuje ręce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE