Reklama

Koronawirus. Poluzowano restrykcje. Co możemy robić już od dziś?

Opublikowano: pon, 20 kwi 2020 18:00
Autor:

Koronawirus. Poluzowano restrykcje. Co możemy robić już od dziś? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Rząd „poluzował” obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Co więc możemy robić od dziś, a co dotychczas było zakzane w związku z koronawirusem?

Od dziś - czyli od poniedziałku, 20 kwietnia - możemy przemieszczać się w celach rekreacyjnych. Możemy wchodzić do lasów i parków. Wybierając się do lasu, nie musimy nosić w nim maseczek. Wyjątek stanowi parking leśny - tam usta i nos muszą być zakryte.

Ale uwaga - place zabaw nadal pozostają zamknięte. Podobnie jak placówki oświatowe. Zajęcia odwołano - jak na razie - do 26 kwietnia.

Natomiast dopuszczalne jest przemieszczanie się młodzieży po 13. roku życia bez nadzoru opiekunów. Dotychczas musieli oni być pod opieką osób dorosłych. I tu kolejna ważna kwestia - bez nadzoru nie mogą nadal wychodzić dzieci do 13. roku życia.

Więcej osób w sklepie!

„Poluzowania” w dobie pandemii koronawirusa dotyczą również handlu. Od dziś w sklepie - o powierzchni sprzedaży do 100 m kw. - mogą być jednocześnie 4 osoby na kasę. Jeśli sklep jest większy niż 100 m. kw. - jedna osoba może przypadać na 15 m kw.

Uwaga seniorzy!

W dobie koronawirusa, osoby powyżej 65. roku życia, miały dotychczas tzw. swoje godziny na zakupy. W praktyce oznaczało to, że od 10.00 do 12.00 - w sklepach, aptekach czy innych punktach handlowych - zakupy mogły robić tylko osoby powyżej 65. roku życia. Tak było od poniedziałku do niedzieli. Teraz to się zmieniło. Godziny dla seniorów obowiązują tylko od poniedziałku do piątku. W weekendy już nie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE