Reklama

Koronawirus. Rawicz. Sanepid i policja kontrolują sklepy

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus. Rawicz. Sanepid i policja kontrolują sklepy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Koronawirus. Kontrole w sklepach. Przedstawiciele sanepidu i policji wznowili kontrole sklepów.

Wszyscy musimy pamiętać, że najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. W tych trudnych czasach wszyscy musimy się wykazać odpowiedzialnością za siebie i innych - czytamy w policyjnym komunikacie.

Jak przypominają służby, zakupy powinny się odbywać w reżimie sanitarnym: w sklepach jednocześnie może przebywać określona liczba klientów. Po wejściu, obowiązkowe jest odkażanie rąk,a także zasłanianie nosa i ust.

- Nie wszyscy klienci sklepów, oraz właściciele placówek handlowych stosują się do obowiązujących przepisów i lekceważą zalecenia sanitarne. W związku z tym, policjanci wspólnie ze służbami sanitarnymi będą kontrolować te miejsca i sprawdzać, czy przepisy, chroniące nasze życie i zdrowie, są przestrzegane - informuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. 

Koronawirus. Rawicz. Sanepid i policja kontrolują sklepy

Od 28 listopada, w ścisłym reżimie sanitarnym są otwarte galerie i parki handlowe. Dla klientów dostępne są punkty usługowe, które mają znaczenie dla życia codziennego (np. usługi fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne) oraz apteki, punkty apteczne, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi oraz środkami czystości, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, gazetami lub książkami.

W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązują limity klientów:

  • 1 osoba/10 m2 - w sklepach do 100 m2
  • 1 osoba/15 m2  - w sklepach powyżej 100 m2
Godziny dla seniorów bez zmian
Jak przypomina policja, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00 w sklepie, drogerii, aptece oraz na poczcie mogą przebywać wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Godziny dla seniorów nie będą obowiązywały 24 grudnia. 

Czytaj także: Koronawirus. 19 zachorowań. 1 osoba zmarła

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE