Reklama

Koronawirus "zamknął" przedszkole

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus "zamknął" przedszkole - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

- Badania wykazały wynik pozytywny u jednego z przedszkolaków - informuje Piotr Skrzypek, wójt gminy Pakosław.

W związku z tym sanepid zdecydował o nałożeniu kwarantanny na cały oddział przedszkola w Chojnie, do którego uczęszcza dziecko. - Niestety, do najbliższej niedzieli włącznie kwarantanną objęto także większość kadry nauczycielskiej Przedszkola w Chojnie i nie ma możliwości poprowadzenia zajęć w pozostałych oddziałach - dopowiada włodarz.

Nauczyciele i dziecko czują się dobrze.

- Jeśli nie będzie żadnych dodatkowych komplikacji, już od poniedziałku placówka będzie funkcjonować normalnie - zapowiada Piotr Skrzypek.

Przy okazji wójt dementuje informację o ognisku koronawirusa w Szkole Podstawowej w Chojnie.

- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rawiczu dysponuje najbardziej aktualnymi informacjami o osobach zarażonych i przebywających na kwarantannie. Do chwili obecnej dyrekcja szkoły nie otrzymała żadnych wskazań z Sanepidu odnośnie przejścia w zdalny lub hybrydowy tryb nauczania - mówi szef gminy.

Jak podkreśla Piotr Skrzypek, w pakosławskich placówkach wykonywane są wszystkie zalecenia, jakie do tej pory zostały przekazane przez odpowiednie służby. I nie tylko.

- Od ubiegłego tygodnia zorganizowano także dodatkowe kursy w dowozach do szkół. Zgodnie z nowymi zasadami dotyczącymi transportu zbiorowego w strefach czerwonych obowiązują limity. Zajęte może być tylko 50% miejsc w autobusach - podkreśla wójt.

O koronawirusie w rawickim szpitalu czytaj TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE