Reklama

Minister zdrowia: "Sytuacja jest niebezpieczna". Dużo zakażeń koronawirusem także w powiecie rawickim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Minister zdrowia: "Sytuacja jest niebezpieczna". Dużo zakażeń koronawirusem także w powiecie rawickim - Zdjęcie główne

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w powiecie rawickim | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Koronawirus W kraju znów padł rekord zakażeń Covid-19. Niestety, dziś dużo przypadków odnotowano także w powiecie rawickim.

Reklama

Kolejny rekord czwartej fali pandemii. Dziś w Polsce odnotowano ponad 28 tys. zakażeń koronawirusem. Najgorsza sytuacja jest na Mazowszu, gdzie przybyło 5.277 chorych. Jednak, w czołówce regionów o największej liczbie zakażeń jest także Wielkopolska. Dziś potwierdzono 2.607 nowych przypadków.

Niestety, w kraju aż 460 pacjentów zmarło. Natomiast, ponad 18 tys. chorych przebywa w szpitalach

Te liczby wzmagają niepokój. Generalnie komentowane są już jako liczby o bardzo dużej skali i zasięgu oddziaływania, które wkraczają znowu w tę sferę testowania wydolności systemu opieki zdrowotnej. Sytuację, jaka ma w tej chwili miejsce, oceniamy jako niebezpieczną - skomentował na popołudniowej konferencji prasowej minister zdrowia - Adam Niedzielski. 

Koronawirus w powiecie rawickim. Dużo zakażeń  

Z dzisiejszego raportu ministerstwa zdrowia wynika, że w powiecie rawickim na 124 wykonane testy, 42 okazały się pozytywne. Bardzo duża jest także liczba osób, które przebywają na kwartantannie - 792. Na szczęście, na naszym terenie dziś nie odnotowano zgonów, choć w ostatnich dniach zmarły 3 osoby. 

Minister zdrowia: w tym tygodniu możliwe apogeum czwartej fali Covid-19 

Właśnie w tym tygodniu i niewykluczone, że także w kolejnym minister zdrowia spodziewa się apogeum czwartej fali zakażeń. 

Przewidujemy, że jeśli to jest kwestia tego tygodnia, to będziemy mieli ten średni poziom zakażeń w granicach 25 tysięcy. Jeżeli byłaby to kwestia kolejnego, to oczywiście te liczby bedą stosunkowo większe - z przedziału 30-35 tysięcy - mówił Adam Niedzielski. - Według naszych prognoz, te dwa scenariusze powinny oznaczać, że w kolejnych tygodniach będziemy obserwowali już spadki, ale oczywiście to jest jeden z możliwych scenariuszy, bo pandemia już wiele razy pokazywała, że potrafi zaskoczyć swoim przebiegiem. Dlatego ze scenariuszem braku spadku zakażeń też musimy się liczyć. 

Jeśli liczba zakażeń nie będzie spadać, możliwe restrykcje 

Jeśli liczba zakażeń nie będzie maleć, niewykluczone - jak poinformował Adam Niedzielski - że z początkiem grudnia będą wprowadzane restrykcje

Póki co, ma być egzekowowany obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. 

Wielokrotnie mówiłem, że razem z policją ustaliliśmy sobie priorytety kontrolne. Widać jak to działa - w tym sensie, że statystyka pracy policji za ostatnią dobę oznacza łącznie ponad 2.800 wydanych mandatów - przekazał minister. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy