Reklama

Reklama

Rząd wprowadza zmiany w obostrzeniach. W ferie dzieci mogą same wychodzić z domu

Opublikowano: pon, 4 sty 2021 12:13
Autor: | Zdjęcie: Adam Guz/ KPRM

Rząd wprowadza zmiany w obostrzeniach. W ferie dzieci mogą same wychodzić z domu - Zdjęcie główne

foto Adam Guz/ KPRM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus Na dzisiejszej konferencji prasowej, Minister Zdrowia - Adam Niedzielski poinformował o zniesieniu zakazu poruszania się dla osób do 16. roku życia w godzinach od 8:00 do 16:00. Nowy przepis w życie ma wejść jutro i obowiązywać w na czas ferii.

Reklama

Nieludzki i szkodzący dzieciom. Do tego nieegzekwowany - tak przepisy ograniczające poruszanie się dzieci w czasie ferii komentowali rodzice, nauczyciele i obrońcy praw dziecka. Zgodnie z obowiązującymi dotychczas przepisami, dzieci do 16. roku życia, nie mogły opuszczać swojego domu od 8:00 do 16:00 bez opieki dorosłego.

Kontrowersyjny przepis znalazł się pod ostrą falą krytyki ze strony opozyji. Suchej nitki na obostrzeniu nie pozostawiali też rodzice i nauczyciele, a głos w debacie publicznej zabierali m.in przedstawiciele Fundacji "Dajemy "Dzieciom Siłę", która uzbierała 35 tysięcy podpisów pod petycją o cofnięcie zakazu na okres ferii. Czytaj więcej: Ferie. Dzieci mogą wyjść same tylko po zmroku

Zakaz poruszania się dla dzieci - zniesiony na ferie

Jak przekazał na dzisiejszej konferencji prasowej Adam Niedzielski - dzisiaj po południu ma pojawić się rozporządzenie, które zniesie na czas ferii ograniczenia w poruszaniu się dla dzieci w godzinach do 8:00 do 16:00.

- Na RZZK dokonaliśmy przeglądu obostrzeń, które stosujemy. Proponujemy ich złagodzenie. Chcemy dopuścić możliwość przebywania dzieci na wolnym powietrzu, bez konieczności nadzoru opiekuna - mówił na konferencji prasowej Minister Zdrowia - Adam Niedzielski.

Dopytywany przez dziennikarzy minister dodał, że stosowne przepisy w formie rozporządzenia pojawią się jeszcze dzisiaj, a dzieci będą mogły swobodnie poruszać się od jutra.

Poskutkowały apele i petycje

Jak podczas konferencji powiedział Niedzielski, w ostatnich dniach do ministerstwa trafiało wiele głosów i wniosków o złagodzenie obowiązującego obostrzenia.

- Mamy okres ferii, które niestety nie są takimi prawdziwymi feriami jakie pamiętamy, jakie mogliśmy spędzać w górach, w śniegu na nartach. Dlatego, chcielibyśmy dać możliwość spędzania czasu przez dzieci na świeżym powietrzu - przekazywał Minister Zdrowia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE