Reklama

Kosze "wróciły" na ulice. Sekretarz gminy apeluje do mieszkańców...

Opublikowano: wt, 26 maj 2020 16:51
Autor:

Kosze "wróciły" na ulice. Sekretarz gminy apeluje do mieszkańców... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

JUTROSIN. Po kilku tygodniach na ulice miasta wróciły kosze na śmieci, ale jak informuje sekretarz gminy - Paulina Drozdowska, jest ich mniejsza ilość. 

- Czasowo zostały one zdjęte, ponieważ wymagały gruntownego czyszczenia z uwagi na zalegające w nich odpady domowe - głównie resztki żywności, które podrzucali mieszkańcy - tłumaczy sekretarz gminy. A tego robić nie wolno. Urzędniczka przypomina, że każdy mieszkaniec zobowiązany jest złożyć do Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego deklarację odbioru odpadów komunalnych z posesji, segregować śmieci oraz wyposażyć posesję w pojemnik na odpady zmieszane i oddzielny na bioodpady.

Paulina Drozdowska podkreśla, że kosze uliczne mają służyć wyłącznie przechodniom. Są one regularnie opróżniane, m.in. przez pracowników gospodarczych gminy. - Niestety są oni bezradni w walce z bezmyślnym zachowaniem ludzi. Zamienianie ulic naszego miasta w jedno wielkie śmietnisko na pewno nie poprawi jego wizerunku, a co więcej, niszczy wszystkie wysiłki, które są czynione na rzecz utrzymania czystości - podkreśla sekretarz gminy. - Zadbajmy o to, aby w naszym mieście było czysto i estetycznie - apeluje Paulina Drozdowska.

CZYTAJ TAKŻE: Drive-thru w Rawiczu. Zapisy od środy. W jaki sposób się zarejestrować?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE