Dożynki gminno-parafialne rozpoczęły się plenerową mszą świętą odprawioną przez księdza Janusza Bobowskiego - proboszcza parafii Czernina, do której Zaborowice należą, księdza Waldemara Cwynara oraz proboszcza bojanowskiej parafii - Tomasza Nowaka. Po krótkim przemówieniu burmistrza Macieja Dubiela przyszedł czas na tradycyjny ceremoniał dożynkowy.
Dożynki gminne w Zaborowicach. Chleb z tegorocznej mąki od starostów dożynek
Symboliczny wieniec dożynkowy upleciony ze zbóż przekazali włodarzowi gminy przedstawiciele sołectwa Zaborowice: Agata Radojewska, Beata Jamrozińska, Bartosz Jankowiak i Sebastian Miekisz. Z kolei, chleby dożynowe, którymi Maciej Dubiel podzielił się z mieszkańcami wręczyli mu starostowie tegorocznych dożynek - Monika Gubańska i Paweł Ptaszkowski.
- Monika Gubańska wraz z rodziną mieszka w Gołaszynie. Od 14 lat prowadzi gospodarstwo o powierzchni 60 ha. Specjalizuje się ono w produkcji zwierzęcej: była opasowego, trzody chlewnej, a także w produkcji roślinnej - zboża, kukurydzy, buraków. Pani Monika ciągle modernizuje swoje gospodarstwo, a jego rozwój oparty jest m.in. o programy dotacyjne.
- Paweł Ptaszkowski - od 17 lat prowadzi wraz z rodziną gospodarstwo rolne w Zaborowicach. Obecnie jego powierzchnia wynosi 17 ha. Ptaszkowcy zajmują się hodowlą bydła dojnego i opasowego oraz uprawą zboża, kukurydzy i buraków.
Smakołyki od KGW, atrakcje dla dzieci i zabawa przy muzyce na dożynkach w Zaborowicach
Organizatorzy dożynek przygotowali dla uczestników dożynek mnóstwo atrakcji. Pyszne jedzenie przygotowały koła gospodyń wiejskich z Goliny Wielkiej, Wydartowa Pierwszego i Tarchalina. Były też gry i zabawy dla najmłodszych, dmuchańce i obowiązkowe malowanie twarzy oraz kolorowe warkoczyki. Dorośli na pewno ucieszyli się z zabawy przy muzyce disco polo.