Reklama

Kto się dołożył do chodnika w Domaradzicach? [FILM]

Opublikowano: 7 czerwca 2021 04:00
Autor: Honorata Dmyterko, Jakub Sławiński

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Domaradzicach, na długości około 270 metrów wybudowano chodnik - efekt współpracy dwóch samorządów i ogromnego zaangażowania mieszkańców wioski.

Reklama

- Doczekaliśmy się! Nareszcie dzieci mogą bezpiecznie iść lub jechać rowerem na przystanek, żeby dotrzeć do szkoły - uważa mieszkaniec Domaradzic, mieszkający przy nowo wybudowanym chodniku.

Powiat z gminą i sołectwem 

Trakt powstał przy drodze powiatowej w kierunku Góreczek Wielkich. Na jego budowę potrzebną kostkę brukową przekazało starostwo, a obrzeża i krawężniki zostały zakupione ze środków funduszu sołeckiego Domaradzic. Z kolei, samo ułożenie chodnika sfinansowała Gmina Jutrosin.

Cieszę się, że wspólnymi siłami udało nam się zrealizować to przedsięwzięcie - podkreśla burmistrz Romuald Krzyżosiak. - Inwestycja ma kosztować około 20.000 zł - dopowiada wiceburmistrz Marek Glura. 

Kiedy droga?

Jak dopowiada burmistrz Romuald Krzyżosiak, w dalszej perspektywie, również w partnerstwie z Powiatem Rawickim, chcieliby zmodernizować tam również drogę, która w tej chwili jest gruntowa.

Rozmowy między nami, burmistrzem a sołtysem cały czas trwają. Być może właśnie chodnik jest dobrym początkiem czegoś innego, większego - dodaje starosta Adam Sperzyński.

Przyznaje, że warto zastanowić się nad przekazaniem traktu Gminie Jutrosin, by ta mogła ubiegać się o dofinansowanie przebudowy.

Na wzór drogi do Zmysłowa, którą w poprzedniej kadencji też przekazaliśmy gminie, będziemy partycypować w kosztach przedsięwzięcia - zaznacza starosta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 11 dni temu | ocena +1 / -0

  Auto

  Starosta to by się lepiej wziął za lepsza organizacje pracy w swoim urzędzie, bo takiego bałaganu w Wydziale Komunikacji to od początku jego istnienia kie było. Widać czas pomyśleć o zmianie pracy panie Adamie, bo w tej efektów brak

 • 12 dni temu | ocena +0 / -0

  Felek

  A może by tak coś napisać o kolejnym sukcesie DUETU Karolina Kucharczyk i Bogusław Jusiak? W sumie po co? To tylko kolejne złoto!!!

 • 12 dni temu | ocena +1 / -1

  Jarek&Kot

  Burmistrz nie burmistrz, ale te łapska w kieszeniach to kiepsko wyglądają wizerunkowo.

 • 13 dni temu | ocena +0 / -0

  Osiek

  Drogi róbcie a nie ścieżki i chodniki

 • 13 dni temu | ocena +2 / -0

  Stefan

  Ciekawy jestem co to jest za wysepka w Chojne przy wyjeździe z Pgru.śmiechu warte i te zatoczki w Pakoslawiu gdzie przez cały dzień góra 2 autobusy się zatrzymują.architekci mają bujńą wyobrażnie .

 • 13 dni temu | ocena +3 / -0

  Mieszkanka

  Dobra robota! Trzeba rozmawiać dziękujemy Panie Starosto i Burmistrzu.