Reklama

Kto wykona kanalizację w Sworowie?

Opublikowano:
Autor:

Kto wykona kanalizację w Sworowie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W przetargu na budowę kanalizacji oferty złożyło sześć firm. Jak informuje wójt, niebawem podpisana zostanie umowa z wykonawcą - firmą, która zaproponowała najniższą kwotę - 6 mln 375 tys. zł.

Oferty złożone w przetargu różnią się znacznie zakresem cenowym. Najdroższa opiewa na prawie 12 milionów, natomiast najtańsza - na kwotę 6 mln 375 tys. zł. 

Przypomnijmy, budowa kanalizacji sanitarnej w Sworowie oraz rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej do strefy przemysłowej w Chojnie obejmować będzie pond 9,5 km rur oraz 13 przepompowni. Według szacunków inwestycja będzie realizowana ze wsparciem w wysokości 7 mln 125 tys. zł pochodzącym z rządowego programu "Polski Ład". W związku z tym, gmina ze środków własnych będzie musiała wyasygnować 375 tys. zł. W przypadku korzystniejszych rozstrzygnięć przetargowych kwoty te  będą proporcjonalnie umniejszone. Jak wcześniej informował wójt Pakosławia Piotr Skrzypek, inwestycja obejmuje także odtworzenie nawierzchni drogi powiatowej w Sworowie na odcinku około 2 km. 

Wójt Piotr Skrzypek wyjaśnia, że w tej chwili, zgodnie z procedurami, trwa uzupełnianie dokumentów wymaganych w przetargu.

Wszystko wskazuje na to, że umowa będzie podpisana z tym oferentem, który zaoferował najniższą cenę - tłumaczy wójt.

To przedsiębiorstwo TOR z Krotoszyna. Włodarz nadmienia, że ten przedsiębiorca wykonywał już sporo inwestycji w okolicach oraz samym Pakosławiu - m. in. fragment wodociągu i kanalizacji na ul. Kolejowej i Olbina w Pakosławiu.

Byliśmy zadowoleni ze współpracy z tym wykonawcą. Zrobił wszystko w zaproponowanym przez nas terminie. Do jakości też nie mieliśmy uwag - ani my, ani inspektor nadzoru - wyjaśnia Piotr Skrzypek.

Włodarz Pakosławia tłumaczy, że inwestycja najprawdopodobniej rozpocznie się na wiosnę - harmonogram prac będzie ustalony wraz z podpisaną umową. Natomiast powinna zakończyć się w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy