Reklama

„Lekcje z ZUS”. Do wygrania indeks wyższej uczelni

Opublikowano:
Autor:

„Lekcje z ZUS”. Do wygrania indeks wyższej uczelni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca nauczycieli szkół średnich do udziału w „Lekcjach z ZUS”. W ramach projektu, przeprowadzane są cztery lekcje, podczas których uczniowie zdobywają informacje o ubezpieczeniach społecznych. Zwieńczeniem projektu jest możliwość udziału w olimpiadzie. Jej finaliści mogą wygrać, m.in. indeks wyższej uczelni.

W czasie lekcji uczniowie dowiadują się, jakie świadczenia przysługują osobom ubezpieczonym, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak otworzyć firmę, opłacać składki i kontaktować się z ZUS-em elektronicznie.

- Ta wiedza pozwoli młodym ludziom świadomie wkroczyć na rynek pracy - mówi Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce. - Nauczycielom natomiast oferujemy bezpłatne szkolenia oraz materiały dydaktyczne w postaci zeszytów dla uczniów i nauczycieli. Zeszyty dla nauczycieli zawierają scenariusze lekcji oraz materiały multimedialne w postaci prezentacji i filmików. Materiały można też pobrać ze strony zus.pl/edukacja.

Zwieńczeniem „Lekcji z ZUS” jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zgłoszenia do udziału w mniej przyjmowane są do 20 listopada.

Olimpiada składa się z trzech etapów. Pierwszy, na poziomie szkoły odbędzie się 7 grudnia i będzie polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. - Troje uczniów, którzy najlepiej rozwiążą test, będzie reprezentowało szkołę jako drużyna w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 19 marca 2021 r. Z etapu wojewódzkiego zostanie wyłoniona najlepsza reprezentacja, która wystąpi w ostatnim, krajowym etapie w centrali ZUS, 16 kwietnia 2021 r. Zakład bierze pod uwagę możliwość przeprowadzenia danego etapu zdalnie, przy wykorzystaniu wybranej platformy internetowej - podkreśla Marlena Nowicka.

Olimpiada to możliwość dla uczniów nie tylko sprawdzenia wiedzy, ale też zdobycia indeksów wyższej uczelni oraz ciekawych nagród rzeczowych.

Przed czym ostrzega rawicka policja? Czytaj TUTAJ

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE