Reklama

Local e-Journalism Awards 2021. Nominacja dla portalu i fotoreportera rawicz24.pl

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Local e-Journalism Awards 2021. Nominacja dla portalu i fotoreportera rawicz24.pl  - Zdjęcie główne

Dawid Bela, autor zdjęcia nominowanego do nagrody w Local e-Journalism Awards 2021

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwie nominacje do nagrody Local e-Journalism Awards 2021 dla portalu rawicz24.pl w pierwszym polskim konkursie dla dziennikarzy i lokalnych portali internetowych.

Pierwszy ogólnopolski konkurs dla dziennikarzy i lokalnych portali internetowych - Local e-Journalism Awards 2021 - rozstrzygnięto dziś, 2 marca, podczas II Ogólnopolskiego Forum Mediów Lokalnych w Campusie Google w Warszawie. 

"Zastanawialiśmy się, czy wręczać nagrody dziennikarzom w czasie wojny na wschodzie. Doszliśmy do wniosku, że tak, bo to jest nasz sprzeciw wobec wojny na Ukrainie" - podkreślił Piotr Piotrowicz, prezes Stowarzyszenia Mediów Lokalnych.

Local e-Journalism Awards. Pierwszy konkurs dla dziennikarzy i lokalnych portali internetowych

To pierwsza edycja konkursu adresowanego wyłącznie do dziennikarzy i wydawców lokalnych portali internetowych, organizowana przez Stowarzyszenie Mediów Lokalnych (dawniej Stowarzyszenie Prasy Lokalnej). 

Myślę, że to historyczna chwila, taki znak czasów, w których przyszło nam funkcjonować. Świat mediów zmienia się w bardzo dynamiczny sposób, jednak dla niektórych może być dość zaskakujące, że adresujemy konkurs tylko do dziennikarzy i wydawców portali internetowych. Uznaliśmy jednak, że warto promować dobre wzorce w mediach zyskujących coraz większe zasięgi, mających wielu odbiorców i coraz istotniejszy wpływ na życie ludzi - podkreślił Piotr Piotrowicz, prezes Stowarzyszenia Mediów Lokalnych, ogłaszając pierwszą edycję Local e-Journalism Awards.

Dwie nominacje w Local e-Journalism Awards 2021 dla rawicz24.pl

Nominacje ogłoszono i wręczono nagrody laureatom podczas II Ogólnopolskiego Forum Mediów Lokalnych, które odbywa się dziś, 2 marca, w Warszawie. 

Nagrody przyznano w kilku kategoriach: news, najlepsze zdjęcie i najlepsza fotorelacja, reportaż filmowy / film / materiał wideo, najlepszy portal internetowy oraz Pro Bono Publico im. Stefana Bratkowskiego (zmarły w ubiegłym roku dziennikarz, publicysta, honorowy prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich).

Ponadto przyznano dwie nagrody specjalne - Local Creative Award dla redakcji, która wykazała się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej oraz Local Economy Award - dla dziennikarza lub redakcji wyróżniających się profesjonalizmem, wysoką jakością i obiektywną prezentacją tematów dotyczących lokalnych problemów gospodarczych.

Rawicz24.pl został nominowany do nagrody w kategorii portali do 150 tys. użytkowników miesięcznie, podobnie jak nasz siostrzany portal - jarocinska.pl. Laureatem w tej kategorii został portal korsokolbuszowskie.pl.

W kategorii zdjęcie jury nominowało fotografię "Kapitan i piłkarka". Autorem zdjęcia jest reporter rawicz24.pl Dawid Bela, a zostało wykonane podczas meczu Juna-Trans Stare Oborzyska z KA 4 resPect. Agata Polowczyk - kapitan KA 4 resPect znosi z murawy stadionu Wiktorię Podworską, która nie mogła kontynuować gry. Główną nagrodę przyznano Rafałowi Kurkowi z ddbelchatow.pl.

Nominowane zdjęcie Dawida Beli - "Kapitan i piłkarka"

Warto zaznaczyć, że Nagrodę Pro Bono Publico im. Stefana Bratkowskiego przyznano portalowi jarocinska.pl za akcję społeczną  #wspieramjarocinskie.

Głównym Partnerem konkursu Local e-Journalism Awards jest firma Google Polska, a mecenat objął Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE