Reklama

Matka wszystkich "terroryzuje" , zwłaszcza córki

Opublikowano:
Autor:

Matka wszystkich "terroryzuje" , zwłaszcza córki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jak donoszą pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych dużo nowych osobników pojawiło się w szkolnej hodowli. Po 70-dniowej ciąży samica golca piaskowego (matka całej kolonii) urodziła młode. Noworodków jest 12 lub 14. Jeszcze dokładnie tego nie ustalono.

Jest to czwarty miot tej samicy, a cała kolonia będzie się nimi opiekowała. Matka będzie karmiła je mlekiem około miesiąca.

Jak informują pracownicy szkoły, golce piaskowe prowadzą bardzo ciekawy tryb życia, są długowieczne osiągają nawet 30 lat (rekordziści wśród gryzoni), praktycznie nie chorują na nowotwory i cukrzycę. Samica jest prawdziwym hegemonem, dyktatorem i "potworem". Gryzie i terroryzuje wszystkie osobniki, zwłaszcza córki.

Golce na wolości żyją pod ziemią na półpustyniach i sawannach Afryki. Żywią się wykopanymi bulwami - nie piją wody, a pozyskują ją z pokarmu. W hodowlach to dość rzadkie zwierzęta, nawet w ogrodach zoologicznych.

Bojanowskie pupile przebywają w plastikowych pojemnikach połączonych rurami - imitującymi podziemne korytarze. Wymagają wysokiej temperatury i nie tolerują silnego oświetlenia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE