Reklama

Miejska Górka inwestuje w drogi na wsiach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miejski w Miejskiej Górce

Miejska Górka inwestuje w drogi na wsiach - Zdjęcie główne

foto Urząd Miejski w Miejskiej Górce

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejna droga śladowa w gminie Miejska Górka. Tym razem, ułożono ją w Oczkowicach. Pieniądze pochodziły z programu dofinansowań na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Jak zapowiada urząd gminy, drogi będą utwardzane także w innych miejscowościach.

Dofinansowanie obejmuje budowę 3 dróg na terenie gminy - w Oczkowicach,  Dłoni i Rozstępniewie. W kwietniu tego roku gmina dostała pierwsze dofinansowanie na realizację tego projektu w wysokości 132.750 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, natomiast w lipcu drugie - 113.000 zł. - Całkowity koszt tych inwestycji jest planowany na 350 tys. zł. 245.750 zł pochodzi z dofinansowania, a pozostałą kwotę gmina wyłoży z własnego budżetu - informuje Piotr Poprawa, naczelnik wydziału inwestycyjnego w miejskogóreckim magistracie. 

Póki co, gotowa jest droga w Oczkowicach. Odcinek o długości 100 m i szerokości 4 m prowadzi od stawu do ostatniej posesji. Droga składa się z tzw. „dwóch śladów” - czyli dwóch rzędów betonowych płyt. Przestrzeń pomiędzy płytami wypełniona została kruszywem kamiennym.  

Jak informuje miejskogórecki magistrat, na pozostałe dwie inwestycje został wyłoniony jeden wykonawca. W Dłoni powstanie odcinek 840-metrowy z tłucznia - prowadzący od toru kolejowego do granicy obrębu wsi. W Rozstępniewie będzie to odcinek o nawierzchni z kostki brukowej o długości 160 m, zlokalizowany koło boiska.

- Za około 2 tygodnie wykonawca rozpocznie prace na obu drogach i powinny one zająć również około 2 tygodni - dopowiada Piotr Poprawa. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy