Reklama

Miejska Górka. Z myślą o poprawie bezpieczeństwa. 19 przejść dla pieszych zostanie doświetlonych

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarządca drogi krajowej nr 36 - GDDKiA - zapowiedział, że doświetli 19 przejść dla pieszych w Miejskiej Górce i Karolinkach.

Pasy dla pieszych na krajówce w Karolinach i Miejskiej Górce mają być doświetlone w ramach ministerialnego Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa.

- Inwestycja będzie polegała na budowie dziewiętnastu doświetleń przejść dla pieszych na  wskazanym wyżej odcinku. Wpłynie ona na zwiększenie widoczności, a tym samym poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Realizacja zadania przewidziana jest na rok 2023, po uzyskaniu finansowania w formule Projektuj i buduj - czytamy w piątkowym komunikacie poznańskiej GDDKiA.

Instytucja wskazała, o które przejścia chodzi. Jaśniej ma być, m.in. w Karolinkach (w rejonie skrzyżowania przy klasztorze), na ul. Paderewskiego, Wojska Polskiego, Kobylińskiej czy Placu 700-lecia w Miejskiej Górce.

Miejska Górka. Kiedy lampy zaświecą?

GDDKiA planowała też budowę oświetlenia na krajówce w bieżącym roku. W Sarnówce przy głównym skrzyżowaniu, Miejskiej Górce przy Placu Powstańców Wlkp., a także w Jagodni stanęły już lampy. Nadal jednak po zmroku nie działają.

- Prace zostały wykonane i trwa procedura odbiorowa, polegająca, m.in.  na wykonywaniu pomiarów, sprawdzeniu dokumentacji powykonawczej - informuje Marcin Kucharczak, zastępca naczelnika Wydziału Zamówień Publicznych w GDDKiA w Poznaniu.

Dodaje, że po ich zakończeniu, nastąpi zgłoszenie do gestora sieci, żeby móc podłączyć lampy do zasilania.

- GDDKiA dokłada wszelkich starań, aby wszystkie te czynności były realizowane niezwłocznie - podsumowuje Marcin Kucharczak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE