Reklama

Mieszkańcy mają dość. Napisali petycję do burmistrza

Opublikowano: 25 lutego 2021 14:10
Autor: Joanna Miśkowiak | Zdjęcie: autorzy petycji

błoto zamiast ulicy | foto autorzy petycji

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Masłowa napisali petycję do burmistrza. Dotyczy ona ulic Wrzosowej, Jaśminowej, Konwaliowej, Kalinowej, Azaliowej, Lawendowej. Czego się domagają?

Reklama

W piśmie do burmistrza Grzegorza Kubika mieszkańcy tzw. nowego osiedla domagają się niezwłocznych działań dotyczących budowy porządnych ulic, co jak podkreślają, jest dla nich ważne. Przypominają, że w rejonie tym nie ma asfaltowych dróg, nie ma chodników, nie ma odwodnień, a drogi są intensywnie użytkowane nie tylko przez nich samych, ale wielu innych kierowców – tamtędy bowiem wiedzie objazd do Masłowa.

- Przez to drogi są w fatalnym stanie, dziurowa, błotniste, pełne kolei. Ich użytkowanie wymaga nadzwyczajnej ostrożności i naraża pojazdy na uszkodzenia zawieszenia, podwozia i karoserii – piszą mieszkańcy w petycji zaznaczając, że szczególnie krytyczny stan dróg jest w okresie intensywnych opadów oraz w czasie zimy.

- Naprawianie nawierzchni co jakiś czas nie daje efektów, ponieważ dzień później przez wzmożony ruch samochodów wszystko wygląda jak wcześniej. A ciągłe wyrównywanie dróg generuje koszty, a i tak nie daje oczekiwanego efektu – przypominają masłowianie.

Argumentów jest wiele

W swoim piśmie mieszkańcy wnioskują o zabezpieczenie w budżecie gminy środków na inwestycje drogowe w tym rejonie. Zapewniają, że argumentów dla słuszności tego przedsięwzięcia nie brakuje.

- Mieszkańcy tych ulic to ludzie w wieku produkcyjnym poruszający się samochodami, motorami, rowerami. To też dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół. To matki, które chcą wyjść z pociechami na spacer, ale w obecnej sytuacji jest obecnie niemożliwe, bo albo zakopią się wózkami w koleinach albo wrócą całe ubłocone - czytamy w petycji, w której zaznaczono także, że w czasie opadów przejście ulicami jest niemal niemożliwe, podobnie jest po zmroku, kiedy dobrze nie widać stanu nawierzchni.

Mieszkańcy zwracają też uwagę, że poza tym, że ciągle zabrudzone są karoserie aut, płoty, a także elewacje, to w okresach letnich dodatkowo trzeba wdychać unoszący się nad ulicami kurz.

Chcą odpowiednich warunków

Za koniecznością poprawy stanu dróg - jak zaznaczają autorzy pisma - przemawia również to, że osiedle od kilku lat bardzo dynamicznie się rozwija, ciągle powstają na nim nowe budynki wielorodzinne, co też powoduje, że Masłowo staje się jedną z większych wiosek w powiecie.

- Z każdym rokiem wzrasta liczba mieszkańców, którzy regularnie opłacają podatki i liczą na to, że władze zapewnią im wymagane w XXI wieku warunki do życia – twierdzą mieszkańcy osiedla. 

Przekonują, że budowa dróg w tej lokalizacji może ułatwić i przyspieszyć rozbudowę osiedla, bo sprawi, że terenu te będą jeszcze bardziej atrakcyjne i może też wpłynąć na uruchamianie nowych działalności gospodarczych, do prowadzenia których dobry dojazd jest ważnym czynnikiem.

Na odpowiedź muszą poczekać

  Petycja podpisana przez 145 osób wpłynęła do urzędu w środę 24 lutego. Co na to burmistrz Grzegorz Kubik? Póki co, nie wiadomo.

- Burmistrz analizuje petycję mieszkańców i w najbliższych dniach udzieli odpowiedzi – odpowiada lakonicznie Centrum Informacyjne Burmistrza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

  Mieszkanka

  Podatek ?!Już podnieśli, znacznie i nawet w niedzielę kartki potrafili dostarczyć do domu.Niestety przejścia przy tunelu jak nie było, tak nie ma.Drogi przez tyle lat rozjechane przez tiry, taktory i ciężki sprzęt budowlany, nie mówiąc ile pieniędzy wyrzucone na to niby wyrównywanie dróg.Taka gospodarność jaki gospodarz...

 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -2

  ekologia

  jak widać ktoś ma wybitny talent do wydawania nie swoich pieniędzy a raczej wrzucania ich w błoto a tym samym psucie relacji międzyludzkich , przez nieprzemyślane decyzje , czyli stan i zamykanie dróg

 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -1

  Damian

  Jechałem ostatnio tymi ulicami dziura na dziurze to jest horror

 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -1

  Oli

  Te ulice to prawdziwe bagno jak popada lepiej je omijać ,współczuje

 • 2 miesiące temu | ocena +11 / -1

  Wójt

  Podatki Nasi kochani Radni co roku podnoszą, poza tym czas ich zmienić. Bo co nie którym brakuje kultury. Zamiast służyć społeczeństwu bo do tego zostali wybrani opowiadają na sesjach o autach, nalewkach i innych nie kulturalnych rzeczach którym jako Radnym nie przystalo. Wstyd

 • 2 miesiące temu | ocena +9 / -5

  Benia

  Panie Burmistrzu. Na osiedlu na Maslowie są wszystkie dokumenty. Oświetlenie, dlaczego tego Pan wkoncu nie zrobi? Drogi jak się należy. Prawda jest też to że ul. Wrzosowa jeżdżą TIRy! Traktory i ciężki sprzęt jednej z firmy budowlanej w okolicy. W ostatnim czasie nawet auta pływały. A to równanie nic nie daje. Może zamiast paraliżować miasto kolejnymi rozkopanymi ulicami tworząc nowe ronda które nie są nie zbędne zrobi Pan wkoncu ulice które są zbędne. Papieram petycję Mieszkańców

 • 2 miesiące temu | ocena +10 / -2

  Nick

  W końcu ktoś się za to wziął. Brawo!!! Może w najbliższym czasie zmieniają się te kwiatowe ulice w normalne utwardzone drogi z chodnikami itp. Tylko że automatycznie podatek wzrośnie.....