Reklama

Mistrzynie Polski otrzymały specjalne podziękowania (ZDJĘCIA, FILM)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie zakończyło się jeszcze świętowanie ubiegłotygodniowego sukcesu piłkarek ze Sparty Miejska Górka. Dziś drużyna otrzymała oficjalne podziękowania i gratulacje od władz gminy i klubu.

 - Jestem niesamowicie dumny z osiągnięcia dziewczyn. Marzenia się spełniają - powiedział po wygranej Bartosz Kaczmarek, prezes Sparty Miejska Górka, który śledził niedzielne spotkania w Poznaniu. 

Skład mistrzowskiej drużyny Sparty Miejska Górka: Natalia Baryga, Marta Kwiatkowska (MVP imprezy), Lena Adamska, Amelia Guzenda, Marcela Kędzierska, Sonia Kupczyk, Marta Szwarc, Antonina Wajnert, Olga Polewska, Maja Janoś, Oliwia Wolna, Klaudia Andrzejak, Zuzanna Przybylak i Maria Krzyżoszczak. Trenerką zespołu jest Agata Polowczyk. 

Prezes podziękował za wsparcie działalności Sparty Miejska Górka

Dziś (10 marca) w Ośrodku Kultury, Spotru i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce zorganizowano spotkanie z młodymi piłkarkami, ich rodzicami i władzami miasta, podczas którego oficjalnie podziękowano im za odniesiony sukces i emocje, jakie ich wygrana wzbudziła nie tylko w klubie, ale w całej Miejskiej Górce.

- Pierwsze słowa podziękowań chciałbym skierować do pana burmistrza. Gdy pojawił się pomysł, by zrobić taką drużynę w klubie w Miejskiej Górce, powiedział tylko, że mamy działać, a on nam pomoże. Słowa dotrzymał i zawsze nam pomaga. W naszym klubie na tę chwilę zrzeszonych jest ponad 200 zawodników i zawodniczek w 9 grupach od skrzata aż po seniorów, a tych potrzeb mamy sporo. Wiem, że na burmistrza mogę zawsze liczyć, dlatego bardzo serdecznie dziękuję - powiedział na samym początku Bartosz Kaczmarek, prezes Sparty Miejska Górka.

Dziękował również licznym sponsorom, osobom i instytucjom, które wspierają klub w jakikolwiek sposób. Słowa uznania skierował także do rodziców, którzy sporo muszą poświęcać, by dzieci mogły uczęszczać na treningi, mecze i turnieje.

"Było też widać waszą walkę, zacięcie i umiejętności - wszystkie cechy, które świadczą o mistrzach"

Głównymi gwiazdami były jednak piłkarki i ich trenerka Agata Polowczyk i to do nich - przede wszystkim - skierowano gratulacje i podziękowania.

- Wszystkie drużyny posiadały składy liczące kilka osób, a u nas trenerka Agata była też asystentką trenera, opieką medyczną, psychologiem, kierownikiem drużyny - wszystkim w jednym i jak sobie dała radę - doskonale wiemy - chwalił trenerkę prezes klubu, kierując w jej stronę słowa podziękowania i uznania.

Szef Sparty zaznaczył, że wygrana to jest najlepszy prezent na 100-lecie klubu. Wielokrotnie podkreślał, jak ważne jest to wydarzenie i jak bardzo jest dumny z całego zespołu.

- To co wy zrobiłyście, to jest marzenie chyba wszystkich dziewczyn, ale zasłużyłyście na to. Wiem, że stworzyłyście taki team, że jedna za drugą poszłaby w ogień i to było widać na meczach. Było też widać waszą walkę, zacięcie i umiejętności - wszystkie cechy, które świadczą o mistrzach. Co najbardziej mi się podobało? Wasza radość po każdym meczu była olbrzymia, żadna drużyna tak się nie cieszyła, jak wy - zaznaczał Bartosz Kaczmarek.

Młodym piłkarkom i ich trenerce gratulacje złożył także burmistrz Karol Skrzypczak. Przyznał się, że cieszy się nie tylko z sukcesu, ale także z tego, że dzięki wygranej sporo ludzi dopiero dowiedziało się, że jest w Polsce taka miejscowość jak Miejska Górka.

- Jestem pod waszym ogromnym wrażeniem. Stanowicie wraz z rodzicami i trenerką poteżną drużynę. Nie było innej, która zasługiwała na taki sukces - zaznaczał. 

Każda z dziewczyn oraz trenerka Agata Polowczyk otrzymała także upominek od władz miasta oraz klubu, co odbyło się w iście mistrzowskim stylu. Piłkarki wprowadzali na scenę elegancko ubrani rodzice, a ich nazwiska wyczytywała jedna z mam - szefowa nieformalnego klubu kibiców. Burmistrz także otrzymał prezent - koszulkę i medal na pamiątkę.

Za pracę i zaangażowanie włożone w pracę z dziewczynami dziękowali trenerce także wdzięczni rodzice. Nie zabrakło oczywiście wspólnych zdjęć. Po części oficjalnej wszyscy udali się do jednej z restauracji, by jeszcze raz wspólnie świętować ten ogromny sukces.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE