Reklama

Remont w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie będzie okrojony

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Remont w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie będzie okrojony - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jutrosin w ostatnim rozdaniu dotacji z rządowego programu Polski Ład zgarnęła ponad 12,5 mln zł. W tej kwocie mieści się dofinansowanie na termomodernizację budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła w Jutrosinie. Wobec tego, samorząd zrezygnował ze starania się o wsparcie na ten sam cel z budżetu województwa wielkopolskiego.

Reklama

Zanim ogłoszono wyniki drugiej edycji Polskiego Ładu, gmina Jutrosin złożyła wniosek o dofinansowanie dużej termomodernizacji w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie do urzędu marszałkowskiego. Jak przekazał Marek Glura, wiceburmistrz Jutrosina, we wniosku opiewającym na niemal 1 mln 900 tys. zł gmina zawarła m. in. izolację termiczną piwnicy i fundamentów, docieplenie ścian i stropu, wymianę stolarki okiennej, wymianę pieca z węglowego na gazowy, wzmocnienie stropu, modernizację instalacji elektrycznej oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Po pewnym czasie władze Jutrosina zrezygnowały jednak ze starań o dotację z samorządu województwa.

Rezygnujemy. Nie stać nas na to, aby jednocześnie zabezpieczyć wkład własny do dwóch dużych inwestycji w obiekty edukacyjne - wyjaśnił Marek Glura.

Będzie inwestycja w Zespole Szkół w Jutrosinie, ale mniejsza

Wiceburmistrz Jutrosina wyjaśnia, że pieniądze z Polskiego Ładu gmina otrzymała wcześniej, w nich również była ujęta termomodernizacja w jutrosińskim zespole szkół, jednak nie tak duża. W ramach rządowych funduszy, jak zapewnia Marek Glura, gmina ma zamiar przeprowadzić modernizację kotłowni i docieplić stropodach. I być może, w zależności od wysokości kosztów, docieplić elewację. Wyjaśnia, że na prace w zespole szkół planują przeznaczyć około 1 mln zł.

Zobaczymy jak to się rozłoży po przetargach na wszystkie szkoły – nadmienia wiceburmistrz Jutrosina.

Obok prac w szkole ponadpodstawowej w Jutrosinie, fundusze z Polskiego Ładu mają jeszcze zostać wykorzystane do remontu wieży i dachu w dawnym kościele, który pełnił funkcję sali gimnastycznej dla miejscowej podstawówki, a od dłuższego czasu jest zamknięty. Po remoncie dawna świątynia ma znów służyć krzewieniu kultury fizycznej wśród uczniów. Ponadto, przewidziano remont dachu na szkole w Dubinie oraz prace przy dachu i elewacji w starej części podstawówki w Szkaradowie. 

Gmina Jutrosin zgarnęła sporo pieniędzy z Polskiego Ładu

Przypomnijmy, w ramach drugiego rozdania pieniędzy z rządowego programu Polski Ład gmina Jutrosin, poza ponad 3 mln zł na inwestycje w infrastrukturę edukacyjną, uzyskała  niemal 4 mln zł na inwestycje drogowe oraz niemal 5,5 mln zł na rewitalizację miasta. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy